שתף קטע נבחר

פיגוע בבניין המודיעין בדמשק; 40 הרוגים לפחות

פיצוצים עזים זעזעו את שכונת אל-קזאז שבמרכז הבירה הסורית, שם ממוקמת מפקדה של מגנון הביטחון של המשטר, בעת שאנשים מגיעים לעבודה. לפי כלי התקשורת הרשמיים, עשרות בני אדם נהרגו בפיצוצים. תמונות קשות פורסמו ברשת

40 בני אדם לפחות נהרגו הבוקר (יום ה') בפיגוע כפול בבירת סוריה דמשק, בפתח בניין של המודיעין הצבאי של משטר אסד. כמו כן, נפצעו כ-170 בני אדם. כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של משטר אסד, סאנ"א. ארגון אופוזיציה אישר כי במקום יש נפגעים.

 

המאבק בתוך סוריה נמשך:

 

אזרח סורי מתעד את רגע הפיצוץ השני:

 

המורדים הסורים מתמקדים גם בשיירות במרכז דמשק ()
המורדים הסורים מתמקדים גם בשיירות במרכז דמשק

 

כלי תקשורת ודפי פייסבוק המזוהים עם המשטר הסורי דיווחו כי שתי מכוניות תופת התפוצצו סמוך למבנה של אגף הסיורים במנגנון הביטחון הצבאי. בדיווחים הראשוניים נאמר כי הפיצוצים אירעו בשכונת אל-קזאז, שם ממוקם בין השאר, אגף הסיורים של כוחות הביטחון הסוריים.

 

הפיצוץ אירע ב-07:50, בשעה שבה אנשים מתחילים להגיע לעבודה. מרכז הבירה הסורית נמצא תחת שליטה הדוקה של כוחות המשטר, אבל היוותה מטרה לכמה פיגועים נגד מתקנים ושיירות.

 

אזרחים ליד אחד המכוניות שנפגעו בזירת הפיגוע ()
אזרחים ליד אחד המכוניות שנפגעו בזירת הפיגוע

 

אחד מארגוני האופוזיציה מסר כי אחד הפיצוצים נגרם ממכונית תופת, שכוון נגד מבנה של המודיעין הסורי.

תושבים דיווחו כל שני עמודי עשן שנראו ממרחק רב. צלם של סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווח כי מכוניות רבות באזור נהרסו וחזיתות של בניינים נפגעו.

 

רשת "אל-ערבייה" דיווחה כי ראש משלחת המשקיפים הבינ"ל, רוברט מוד, הגיע לאזור שבו התרחשו שני הפיצוצים. באתר האינטרנט של סאנ"א פורסמו תמונות קשות של גופות מרוטשות.

 

הפיגוע הגדול האחרון שאירע בבירה הסורית היה ב-27 באפריל, אז מחבל מתאבד פוצץ את עצמו ליד אנשי כוחות הביטחון, והרג לפחות תשעה בני אדם ופצע 26.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע בדמשק
בור שנפער בכביש
מומלצים