שתף קטע נבחר

מופז בפייסבוק: לא אדיש לביקורת, זאת הזדמנות

יו"ר קדימה מגיב לביקורת על הצטרפותו לממשלת נתניהו: "יש רגעים שבהם מנהיגות מקבלת החלטות לא פופולריות. היה זה חוסר אחריות לפספס את ההזדמנות". אחד הגולשים ענה: "עזוב אותך משטויות, כפרה עליך. כבר לא מאמינים לך"

אחרי הביקורת הקשה שהוטחה בו בעקבות כניסתו לממשלה , מגיב היום (ה') יו"ר קדימה, שאול מופז , בסטטוס שפרסם בפייסבוק. "יש רגעים שבהם מנהיגות מקבלת החלטות גם אם הן לכאורה אינן פופולריות", כתב שם. "אני לא אדיש לביקורת הנוקבת שהועלתה כאן בעמוד ובאמצעי התקשורת בימים האחרונים, אבל נוצרה כאן הזדמנות היסטורית להוביל מהלכים משמעותיים לטובת הציבור הישראלי".

 

  • לעמוד הפייסבוק של שאול מופז - לחץ כאן

 

מופז אמר כי לתפישתו, "היה זה חוסר אחריות לפספס את ההזדמנות הזו. האחריות עליי ועליי בלבד, מבחן התוצאה הוא הקובע - ואני אעמוד בו".

 

 

אחד הגולשים השיב לו: "אתה איש ציבור מחפיר ולא דוגמה לכלום". גולש אחר העיר: "עזוב אותך משטויות, כפרה עליך. כבר לא מאמינים לך שאתה זה אתה ולא הוא". גולש נוסף העדיף לעקוץ וכתב בתגובה לסטטוס: "אוהו, כנראה שמחר בבוקר קדימה פורשים שוב, ויש בחירות מוקדמות".

 

הגולשת הדס תהתה על איזו הזדמנות מדבר מופז: "הזדמנות היסטורית לבזבז את כספי המדינה על עוד שרים בלי תיק. איש של חזון ואידאולוגיה היה מוותר על הטייטל המטופש ונלחם למען מקום טוב יותר. חשבת על עצמך בלבד ונפלת בתרגיל המבריק של ביבי. העיקר שאתה ישן".

 

ביום ראשון הלכה ישראל לישון עם כנסת מתפזרת והתעוררה לקול פצצה פוליטית - ממשלת האחדות כשקדימה בתוכה. נתניהו ומופז הדהימו את המערכת הפוליטית והודיעו כי הגיעו להסכם, שעות ספורות אחרי שהצעת החוק לפיזור הכנסת והקדמת הבחירות עלתה לדיון.

 

שאול ובנימין. "נפלת בתרגיל המבריק של ביבי" (צילום:  גיל יוחנן) (צילום:  גיל יוחנן)
שאול ובנימין. "נפלת בתרגיל המבריק של ביבי"(צילום: גיל יוחנן)

 

מופז נכנס לקואליציה - הפרקים הקודמים:

 

כבר במסיבת העיתונאים ביום שני ניסה מופז להסביר את המהלך, ואמר שראש האופוזיציה חייב להיות נאמן לתפקידו: "תפקיד האופוזיציה הוא לבקר ולהעלות נושאים לא מטופלים. אני לא אהבתי את התהליך שבו אנחנו דוחקים הצדה את חוק טל והולכים לבחירות. אמרתי - קודם להביא חוק של שירות לכול, ואחר כך שיהיו בחירות. בעניין הזה כל יו"ר אופוזיציה שלא יצביע על הנקודות הנכונות שצריך לתקן, לא יעשה את מלאכתו נאמנה".

 

בעמוד הפייסבוק של מופז הצטברו אחר הצהריים תגובות - חלקן תומכות, חלקן תוקפניות וחלק ציניות. "עשית את הדבר הנכון מבחינתך האישית ומבחינת המדינה.

אל תתבייש בזה", כתב למופז הגולש אסף.

 

הגולש ברק שמר על ענייניות ופירט: "שאול שלום. דע לך שמעמד הביניים בישראל עוקב אחריך ואחרי ראש הממשלה בזכוכית מגדלת. יש לך שנה עד שתתחיל תקופת הפריימריז. זה זמן קצר מאוד. כדאי מאד שבשנה הזאת תביאו הישגים גדולים: הסדרת יחסי הדת והמדינה (כולל שחרור אחיזת החנק של הרבנות, תחבורה בשבת והסדרת פטור לתלמידי ישיבות מצה"ל בצורה הוגנת יותר), שינוי שיטת הממשל וריסוק המונופולים בכלכלה. אנחנו שם כדי לשים עליכם עין".

 

הגולש רפאל הוסיף: "קיבלת החלטה נבונה אמיצה ונכונה. מבחן התוצאה הוא שקובע. אפשר להבין את התסכול של העיתונאים והפרשנים מטעם, שמביטים כיצד נציגי הברנז'ה התקשורתית העומדים בראש מפלגות כיום, לפיד ויחימוביץ', נדחקים לשוליים ומאבדים גובה בקצב מסחרר. עשית מעשה נכון ואמיתי. עלה והצלח בכל הכוח".

 

מנגד כתבה הגולשת מיכל: "ההתנהלות שלך בכל התקופה האחרונה היא המבישה, ולא הכניסה לממשלה. עאלק אין לך בעיה של אמינות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוסר אחריות לפספס. שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים