שתף קטע נבחר

מקורבים לנתניהו: תיק הרווחה יישאר בידי כחלון

השר משה כחלון הבהיר בעבר כי יהיה מוכן למסור את תיק הרווחה בכל רגע שיתבקש, אולם נראה כי נתניהו החליט שלא לבצע הצעד ולמסור את התיק לח"כ מקדימה

השר משה כחלון, שמחזיק בתיק הרווחה כמעט שנה וחצי לאחר ההתפלגות במפלגת העבודה , ימשיך לכהן במשרד החשוב גם לאחר הצטרפות קדימה לממשלה . גורמים בסביבת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמרו בצהריים (יום ו') כי למרות הדיווחים, תיק הרווחה צפוי להישאר בידיו של השר כחלון. מקורבים לנתניהו הבהירו בשיחות סגורות שהוא לא מתכוון להעביר התיק למי מאנשי קדימה במסגרת ההסכם בינו ובין השר שאול מופז.

 

ממשלת האחדות - עמוד מיוחד ב-ynet

 

כחלון, המכהן גם כשר התקשורת, נחשב לשר הפופולרי בממשלה והוא זכה להערכה רבה בארגוני הרווחה. הוא הבהיר בעבר כי יהיה מוכן למסור את תיק הרווחה בכל רגע שיתבקש, אולם נראה כי נתניהו החליט שלא לבצע הצעד. כמה בכירים בקדימה לוטשים עיניים אל התיק, ובראשם ח"כ רוחמה אברהם.

 

בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לקדימה נכתב כי חלוקת שלושת התיקים הנוספים

 תיבחן לאחר קידום חלופת חוק טל, ובסביבתו של ראש הממשלה אישרו באמצע השבוע כי "יש תיקים שמתפנים, והם יועברו לקדימה בבוא העת".

 

בליכוד אמרו גם כי "ייתכן שראש הממשלה יצטרך לבחון את האפשרות לקחת את אחד התיקים שמצויים בידי מפלגת העצמאות", מפלגתו של אהוד ברק. בסביבתו של ראש הממשלה הדגישו, עם זאת, כי הממשלה לא תורחב. "יש את התיקים המתפנים, והם יועברו לקדימה בהמשך", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר משה כחלון
צילום: אבי חיון
מומלצים