שתף קטע נבחר

אחרי האונס בחניון: "מפחיד פה, איבדנו ביטחון"

חוקרי משטרת תל-אביב אופטימיים באשר לסיכוי ללכוד את האנס, לאחר שאספו טביעות אצבע, דגימות DNA וסרטוני עשרות מצלמות באזור חניון גן העיר. ליד מקום האונס לא נשמע זכר לאופטימיות של המשטרה: "שמע, נהיה פה שיקגו. אני לא צוחק, צריך להתחיל להסתובב עם נשק, זה פשוט ביזיון"

טביעות אצבע רבות מזירת הפשע, דגימות DNA ולא מעט סרטי מצלמות אבטחה מגן העיר בתל-אביב. בידי חוקרי משטרת לב תל-אביב יש לא מעט ראיות לכאורה לאונס שהתרחש בשירותים בחניון שבמרכז העיר, והם מביעים אופטימיות באשר לפיצוח הפרשה. האנס, כך לפי החשד, אילץ בשבת לפנות בוקר נער בן 17 לקיים יחסי מין עם זוגתו בת ה-18 לנגד עיניו, ואחר כך אנס אותה בעצמו. תושבי האזור ובאי החניון, בעיקר נשים, נשמעו הרבה פחות אופטימיים וניכר היה שאיבדו את ביטחונם במשטרה.

 

אונס במרכז תל אביב - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

רחל יצאה עם קבוצת חברות מהחניון, וגם נוכחותן לא הפיגה את החשש: "אני מפחדת. לנשים תמיד היה פחד ללכת לבד, אבל היום, אם זה קורה גם בנוכחות של גבר, זה ממש מזעזע. אנחנו חרדות". בלילה שאחרי האונס, ביקשו מאבטחי החניון מעוברי אורח לא להתקרב לשירותים, שבהם נותרו עדיין סימני עבודת צוותי הזיהוי הפלילי.  

 

על פי העדויות שגבתה המשטרה מבני הזוג, מחפשים החוקרים אחר חשוד כנראה בעל מבטא ערבי, בעל שיער מתולתל. במשטרה מנסים להצליב את טביעות האצבע ודגימות ה-DNA שנאספו בזירה עם פרופיל גנטי של עבריינים אחרים שמצויים במאגר שלהם. במשטרת לב תל אביב סירבו להתייחס לחקירה באופן נקודתי. המשטרה אספה סרטונים שצילמו עשרות המצלמות הממוקמות בחניון, בקניון גן העיר וברחובות הסמוכים.  

 

במהלך השבת גבו החוקרים עדויות מכל העובדים שהיו בקניון בשעות הלילה, והם מנסים לבדוק אם מישהו מהם הבחין באדם שעורר את חשדם והמתין לשעת הכושר לתקוף את בני הזוג.  

בני הזוג טופלו בבית החולים וולפסון בחולון. אמהּ של הנאנסת אמרה אמש לערוץ 10: "החיים שלי נהרסו, לא של הבת שלי, גם שלי, גם של בעלי. אני מצפה שהמשטרה תטפל בזה ותמצא אותו". היא סיפרה שבתה מתקשה להתאושש: "מה שקרה כל הזמן בראש שלה. זה דבר שלא נשכח, אני חושבת לעולם לא יישכח, גם היא וגם החבר אמרו שהם לא ישכחו לעולם את הפרצוף הזה".

 

חניון גן העיר בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חניון גן העיר בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

אזור האירוע. "נהיה פה כמו שיקגו"  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אזור האירוע. "נהיה פה כמו שיקגו" (צילום: מוטי קמחי)

 

אילץ את הזוג לקיים יחסי מין, ואז אנס את הצעירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אילץ את הזוג לקיים יחסי מין, ואז אנס את הצעירה(צילום: מוטי קמחי)

 

"אין ביטחון בכלל"   

כאמור, האופטימיות במשטרה לא הגיעה לבאי החניון. רחלי ורון אמרה: "אני מרגישה שאין ביטחון בכלל", ובעלה הוסיף: "זה צריך להדליק נורה אדומה אצל מי שמקבל את ההחלטות וששומר על ביטחון האזרחים. נראה שיש מחסור בשוטרים". 

 

רונית, שחנתה בדיוק, אמרה: "מאוד מפחיד כאן ובייחוד מפחיד שאשה מסתובבת לבד בחניון. אני חושבת שמוכרחים להקצות מקומות חניה מוארים לנשים, ובמקומות הקרובים ביותר ליציאה מהחניה, כמו שיש לנכים. אתה יורד למקום תת-קרקעי וזה פשוט מפחיד. אני חושבת שזה נכון לכל הבניינים עם המשרדים שבהם נשים סוגרות את המשרד ויוצאות לבד לחניון".

 

חונה אחר אמר: "שמע, נהיה פה שיקגו. אני לא צוחק, צריך להתחיל להסתובב עם נשק, זה פשוט ביזיון". אדם נוסף העיר: "מה שקרה פה יכול לקרות בכל מקום. המיקום לא רלוונטי. זו המציאות היומיומית בישראל". תושבת אזור גן העיר סיפרה שיש לה קרובת משפחה בלונדון, "שתמיד אומרת שמאוד כיף להסתובב פה לבד בלילה. זה קצת משתנה בעקבות המקרה הזה, נשים יחשבו פעמיים לפני שיילכו לבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השירותים שבהם בוצע האונס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים