שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבורסה ננעלה בירידות: ת"א 25 איבד 0.6%

  הבורסה באחד העם הגיבה לירידות בוול סטריט בסוף השבוע, והמדדים ת"א 25 ות"א 100 איבדו 0.6%. ביהמ"ש דחה את בקשת הפירוק של דלק נדל"ן ב-48 שעות. התשואה של אג"ח אי.די.בי מסדרה ג' הגיעה ל-46%. בבילון זינקה ב-4%

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בירידות על רקע המגמה השלילית שנרשמה בוול סטריט בשישי.

   

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.64% ל-1,127.91 נקודות; מדד תל-אביב 100 ירד ב-0.59% ל-1,032.86 נקודות; מדד בלוטק 50 ירד ב-0.22% ל-330.98 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-0.73% ל-285.19 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  "בהיעדר אירועים משמעותיים בכלכלה המקומית, ממשיכה הבורסה המקומית להיות מושפעת בעיקר מהנעשה בשווקים הגלובליים", כך כתבו כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. לדבריהם, "עונת הדו"חות המקומית תציג תמונה פושרת של החברות, כשעיקר העוצמה תהיה בחברות המוטות לחו"ל, בעוד מרבית החברות המוטות למשק המקומי (בעיקר לצריכה הפרטית) צפויות להמשיך ולהציג ביצועים חלשים יחסית".

   

  רונן מנחם, מנהל יחידת ההשקעות והאסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות, התייחס להשפעה של סין על השווקים בעולם וכתב כי "לסין חשיבות רבה לכלכלה העולמית ולשוקי ההון והסחורות. עדות לכך ראינו ביום שישי, שעה שמניות חברות העוסקות בייצור ואספקת סחורות ירדו בעקבות האכזבה מנתון מדד הייצור התעשייתי במדינה. הצעד שננקט בסין מצביע על כך ששלטונות סין מודעים להאטה הכלכלית במדינה ובמידת הצורך ינקטו מדיניות מרחיבה יותר. להערכתנו, מדובר בנקודה מעודדת מבחינת שוקי המניות בעולם, במידה בה הם רוכשים אמינות למדיניות שלטונות סין".

   

  המסחר בוול סטריט ננעל ביום שישי בירידות, על רקע הדיווח המפתיע של ג'יי.פי מורגן לפיו הבנק הפסיד שני מיליארד דולר בשל יישום אסטרטגיית גידור כושלת. עם תום המסחר המדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.3% ונאסד"ק ננעל ללא שינוי.

   

  כלכלת אירופה תתקשה להגיע ב-2012 לצמיחה, עם כניסתן של ספרד ואיטליה למיתון, כך עולה מדו"ח שפרסמה הנציבות האירופית. על פי התחזית, התמ"ג ב-17 המדינות החברות בגוש היורו ייפול ב-0.3%, בעוד יוון תספוג את ההתכווצות החדה ביותר, והתמ"ג שלה צפוי ליפול ב-4.7% השנה.

   

  גוש האירו יוכל להתמודד עם האפשרות שיוון תעזוב אותו, כך עולה מדבריו של שר האוצר הגרמני וולפגנג שויבלה בסוף השבוע. "אנחנו רוצים שיוון תישאר בגוש האירו", הוא אמר, "אך עליה גם לרצות זאת ולקבל על עצמה את ההתחייבויות. אנחנו לא יכולים להכריח אף אחד. אירופה לא תקרוס כל כך מהר".

   

  מניות במרכז

  בית המשפט המחוזי בתל-אביב נענה היום לבקשת דלק נדל"ן ודחה את בקשת הפירוק של החברה ב-48 שעות. זאת על מנת לדון בבקשת החברה לאשר את ההסדר בינה לבין נושיה הבלתי מובטחים וכן בקשה לביטול צו הפירוק ומינוי המפרק הזמני.

   

  מניית בבילון ריכזה מחזור מסחר גבוה יחסית. מתחילת השנה המניה זינקה ב-200%, בעוד שב-12 החודשים האחרונים החברה הכפילה את שוויה בבורסה פי 4. 

   

  הכשרה אנרגיה הגישה הצעה במסגרת מכרז שפורסם על ידי ממשלת קפריסין לרכישת רשיונות חיפוש בקפריסין. ההצעה הוגשה במסגרת קונסורציום הכולל את עמנואל אינטרנשיונל (65%), GeoGlobal Exploration (כ-30%) ורוסאריו (5%), בהתאם לעקרונות שנקבעו בין השותפים במסמכים שנחתמו בניהן.

   

  קבוצת אי.די.בי, שבשליטת נוחי דנקנר, תמשיך לרכז עניין לאחר שבשבוע שעבר איגרות החוב של החברה נסחרו בתנודתיות רבה - וחלקן בתשואות של יותר מ-40%.

   

  מניית פלוריסטם מרכזת מחזור מסחר גבוה יחסית לאחר שספגה המלצה מאלסיט בבית השקעות זר.

   

  שבוע לאחר שהחלה להיסחר בבורסה בת"א במקביל למסחר בבורסת נאסד"ק, פרסמה חברת פוטומדקס את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2012. החברה בחרה להירשם בבורסה המקומית לאחר שבדצמבר האחרון מוזגה לתוכה פעילות רדיאנסי הישראלית במיזוג הפוך, כך שלמעשה, על פי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), רדיאנסי היא הרוכשת. 

   

  חברת טמבור פרסמה ביום חמישי אחרי נעילת המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון, הכוללות ירידה של 16.2% ברווח הנקי ל-9.3 מיליון שקל. את הקיטון ברווח הסבירה החברה בעיקר בירידה בשיעור רווחיות מגזר הצבע המקומי.  

   

  חברת להב אל.אר שבשליטת אלי להב תרשום רווח של 16 מיליון שקל מעליית ערך בניין שרכשה בעיר אסן בגרמניה, ארבעה חודשים בלבד לאחר רכישתו. 

   

  חברת התוכנה מטריקס נעלה את הרבעון הראשון של 2012 עם עלייה של 11.3% ברווח הנקי ל-24.56 מיליון שקל. במקביל לפרסום הדו"חות הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד של 18 מיליון שקל, או כ-30 אגורות למניה.


  פורסם לראשונה 13/05/2012 10:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים