שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שפירא או ריבלין? מתחמם הקרב על זהות המבקר
  לשופט המחוזי יוסף שפירא יש יותר מ-70 תומכים, אבל בכנסת גם פועלים בנמרצות למען שופט העליון בדימוס אליעזר ריבלין. ההצבעה החשאית - מחר

  מי יחליף את מיכה לינדנשטראוס חברי הכנסת יכריעו מחר (יום ב') בהצבעה חשאית מי יהיה מבקר המדינה הבא. המועמדים העיקריים הם שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יוסף שפירא וסגן נשיא בית משפט העליון, השופט אליעזר ריבלין.

   

  עוד בחדשות:

  לראשונה לצד מופז, נתניהו הבטיח שיוויון בנטל

  נאשם איים על השופט: "אני שם לך כדור בראש"

  חשד: זעם על הרעש מאתר הבנייה - ודקר בחֶרֶב

   

  בימים האחרונים נראה היה שהכנסת מאוחדת כמעט כולה סביב מועמד מוסכם - השופט שפירא, שזוכה לתמיכה רחבה. אלא שערב ההצבעה פועלים באינטנסיביות גורמים בכנסת להעביר את התמיכה ולהכריע לטובת המועמד הנוסף, השופט ריבלין.

   

  אמנם לפני כשבועיים הגישו חברי הכנסת יריב לוין (ליכוד) ודליה איציק (קדימה) כמעט 70 חתימות של חברי כנסת התומכים במועמדותו של שפירא, מתוך ניסיון להביא להצבעה על המבקר בהסכמה. אלא שזמן קצר אחרי שעלה שמו של שפירא, החל ח"כ איתן כבל (העבודה) לקדם מועמד אחר - השופט ריבלין.

   

  חברי כנסת שחתמו על מועמדותו של שפירא ציינו כי נתנו הסכמתם לפני שידעו על המועמד ריבלין ובשל כך נוצרה תחושה שלמרות היתרון הברור של השופט מבית המשפט המחוזי בירושלים, הנושא עוד לא סגור סופית. "זו הצבעה חשאית", אמר חבר כנסת

   שתומך בריבלין. "אין לדעת עדיין מה יקרה כשחברי הכנסת ייתקלו בשמו של ריבלין מאחורי הפרגוד. הוא מועמד ראוי לכל הדעות, ואילו את השופט שפירא רבים מחברי הכנסת לא מכירים".

   

  בסיעת קדימה יש חברי כנסת שהודיעו כי לא יתמכו בשפירא ויעדיפו את ריבלין וכך גם בסיעת העבודה. בליכוד ינסו להטיל משמעת סביב מועמדותו של שפירא, אולם ישנם סיכויים שיהיו מי שימרדו ויצביעו עבור ריבלין. "אי אפשר להטיל משמעת סיעתית בהצבעה חשאית", אמר גורם בכנסת. "נכון, המועמדות של שפירא נראית סופית, אבל זה עדיין פתוח. הוא יצטרך לקבל רוב בשני סיבובי הצבעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שופט המחוזי יוסף שפירא
  צילום: מאתר בתי המשפט
  שופט העליון אליעזר ריבלין
  צילום: חיים צח
  מומלצים