שתף קטע נבחר

קנס על משלוח הודעות בצעידה: "הליכה מסוכנת"

הולכי רגל ששולחים הודעות טקסט תוך כדי תנועה לרוב מוכנים לקחת את הסיכון שייתקלו בעמוד חשמל או בעובר אורח אחר, אולם הרשויות בעיירה אמריקנית החליטו באחרונה שהן לא מוכנות לסבול התנגשויות מסוג זה, ואף גרועות מהן. מפקד המשטרה בפורט לי שבמדינת ניו ג'רזי הנחה את שוטריו לקנוס ב-85 דולר כל מי שלדעתם עוסק ב"הליכה מסוכנת".

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

הנרי קיסינג'ר מושש בשדה"ת: 'איש לא זיהה אותו'

באן קי מון שבר יד במשחק כדורגל עם דיפלומטים

 

לפי הדיווח בעיתון "הטלגרף", בראש ובראשונה בכוונת השוטרים למנוע מהתושבים לכתוב הודעות אס-אם-אס בעודם חוצים את הכביש. מפקד המשטרה, תומאס ריפולי, החליט על הצעד החריף לאחר שהבחין בעלייה במספר תאונות הדרכים שעירבו הולכי רגל: יותר מ-20 בני אדם נפגעו ממכונית השנה בעיירה, וחלקם היו שקועים בשעת התאונה במסך הטלפון הנייד שלהם.

 

לדברי ריפולי, באחת התאונות נהרג אדם שסימס במהלך חציית הכביש. "זו הסחת דעת נוראית", אמר. "זו לא תמיד אשמת הנהג. הולכי רגל לא תמיד ערניים, הם לא מסתכלים לאן הם הולכים". המדיניות החדשה החלה לפעול עוד בחודש מרס ומאז נקנסו 117 בני אדם בגין "הליכה מסוכנת".

 

ריפולי הבהיר כי אמנם אין בכוונתו לאסור לחלוטין משלוח הודעות תוך כדי הליכה, אך הוא ואנשיו לא יפגינו סלחנות כלפי הולכי רגל שייתפסו "מסמסים" בכביש. הוא פירט המלצות נוספות שיכולות לתרום לביטחון הולכי הרגל, בהן הימנעות מהקשבה למוזיקה באוזניות והקפדה על לבוש בצבעים בהירים ובולטים.

 

השוטרים גם חילקו בשבועיים האחרונים עלונים המזהירים הולכי רגל מפני סכנות, וקוראים להם "להימנע משימוש בטלפון הנייד ו/או להסיר אוזניות בעת חציית הכביש. ההסחות האלו עלולות להיות קטסטרופליות להולכי רגל והם יכולים לא לשים לב למכונית שמתקדמת בכיוון שלהם", נכתב בעלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיקר שלא בעת חציית הכביש. אילוסטרציה
צילום: thinkstock
מומלצים