שתף קטע נבחר

אימה בגן העיר: "גנבתי טלפונים, לא אנסתי"

בדיון בבית המשפט אמר נציג המשטרה כי הפלסטיני בן ה-21 פגש באקראי את הצעירים: "הוא עקב אחריהם, הוביל אותם לשירותים, דרש מהם לקיים יחסי מין, אנס את הנערה וניסה לאנוס את הנער". החשוד הכחיש כי אנס, מעצרו הוארך ב-9 ימים

"גנבתי את הטלפונים, לא אנסתי". זה קו ההגנה של החשוד המרכזי באונס הנערה בחניון גן העיר, שהובא היום (יום ג') להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. העצור, פלסטיני בן 21, תושב אזור שכם ששוהה בארץ באופן לא חוקי, נחקר במהלך הלילה במשטרה עם עוד ארבעה חשודים, כולם שוהים בלתי חוקיים. במהלך הדיון הכחיש החשוד כי אנס: "גנבתי מהם את הטלפונים, אבל לא אנסתי". על פי המשטרה, הוא נשך במעצר את אחד השוטרים. מעצרו הוארך בתשעה ימים.

 

אונס בלב תל אביב - כותרות אחרונות ב-ynet:

החקירה בתיק "אימה בגן העיר" - השם שהמשטרה בחרה לפרשה - העלתה כי החשוד שוהה בישראל בניגוד לחוק כבר תקופה ארוכה. הוא נהג לישון בבתים באזור צפון תל אביב והתפרנס מעבודות מזדמנות, בין היתר כעובד במטבחי מסעדות בעיר. משטרת לב תל אביב, בפיקודו של דני לוי, הצליחה לזהותו כבר ביום ראשון. החוקרים אף ערכו חיפוש במקום האחרון שבו ישן, ובמקביל החלו לעקוב אחר חבריו.

 

בדיון תיאר נציג המשטרה את רצף האירועים באונס בגן העיר. "החשוד פגש במתלוננים באקראי ועקב אחריהם תחת איומי סכין. הוא הוביל אותם לשירותים ודרש מהם לקיים יחסי מין. לאחר מכן הוא אנס את הצעירה וניסה לאנוס את הנער".

 

המצוד אחריו הסתיים. זהו הפלסטיני החשוד באונס בגן העיר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המצוד אחריו הסתיים. זהו הפלסטיני החשוד באונס בגן העיר(צילום: מוטי קמחי)

 

שופט בית המשפט השלום, בני שגיא, כתב בהחלטתו להאריך את המעצר: "עיון בתיק החקירה מלמד כי חרף הזמן הקצר ממועד האירוע, התקדמה החקירה והתקבצו מספר ראיות במשקל לא מבוטל. עוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מאותה עוצמה הנדרשת לשלב זה של ההליך, דהיינו עוצמה של חשד סביר".

 

הוא קבע עוד: "נשקפת מסוכנות רבה מן החשוד לכלל הציבור, ולא ניתן לבטל אף את עילת המעצר של שיבוש הליכי חקירה והימלטותו מאימת הדין". מנגד טען בא כוחו של החשוד, עו"ד רן אלון מהסנגוריה הציבורית: "מדובר בבחור צעיר בן 21, ללא הרשעות קודמות שלמעשה מכחיש את לב העניין. הוא מודה בגניבה אך מכחיש את העבירות המיוחסות לו".

 

תיק מספר 198699, "אימה בגן העיר" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תיק מספר 198699, "אימה בגן העיר"(צילום: מוטי קמחי)

 

אמש, מעט לפני השעה 21:00, עצרו בלשי מרחב ירקון את החשוד בתום מעקב סמוי, בצפון רחוב אבן גבירול, לא רחוק מזירת הפשע. מהחניון נאספו דגימות DNA וטביעות אצבע שעשויות להצביע על זהותו. במקביל, עצרו כוחות נוספים של המשטרה ארבעה שוהים בלתי חוקיים אחרים, ומעורבותם במעשה נבדקת. במשטרה העריכו כי הם ידעו על האונס וייתכן שאף סייעו לחשוד המרכזי להסתיר את מעורבותו.

 

במשטרה בודקים אם החשוד קשור גם למקרי פשע אחרים שהתרחשו בתל אביב בתקופה האחרונה. מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יורם

אוחיון, אמר ל-ynet כי "הוא מכיר היטב את כל הרחובות בסמוך לזירת האונס".

 

האונס אירע בשבת לפנות בוקר. נערה בת 18 וחברה בן ה-17 הגיעו ל"גן העיר" כדי להוציא מכונית מהחניון, והותקפו בשירותים. האנס הכריח אותם לקיים מולו יחסי מין, כשכל העת הוא מאיים לפגוע בהם. לאחר מכן, התנפל על הצעירה ואנס אותה לעיני בן הזוג.


פורסם לראשונה 15/05/2012 10:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד הפלסטיני, בהארכת מעצרו
צילום: מוטי קמחי
המשטרה בחרה שם לפרשה
צילום: מוטי קמחי
זירת האירוע בתל אביב
צילום: גלעד מורג
תחנת לב תל אביב, הלילה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים