שתף קטע נבחר

יותר קל לחסוך: חברת החשמל שינתה את המבצע

תחסכו חשמל, תחסכו כסף: הרשות לחשמל הגמישה את הקריטריונים להצטרפות לפרויקט החיסכון בקיץ הקרוב, בעקבות חשיפת "ממון"‬ לפיה כשליש מהפונים נדחו בשל מגבלות. המשמעות: אלפים שנדחו יוכלו לשלם פחות

רשות החשמל מקלה את הכללים להצטרפות לפרויקט החיסכון בחשמל בקיץ. המשמעות: יותר אנשים יוכלו להשתתף בפרויקט שמאפשר קבלת הנחות בחשבון החשמל בתמורה לחיסכון בצריכה. במקביל החליטה אתמול הרשות לאפשר לצרכנים להצטרף לפרויקט עד חודש יולי, כך שניתן יהיה להשתתף בו גם בחלק מהתקופה. 

 

 

בעקבות החשש ממחסור בחשמל בקיץ בשל המחסור בגז טבעי, קבעה רשות החשמל כי צרכנים שיחסכו ‭15%‬ עד ‭30%‬ בצריכת החשמל במהלך הקיץ, לעומת השנה הקודמת, יקבלו הנחה בסך ‭10%‬ עד ‭20%‬ על החשמל הנותר שצרכו.

 

אולם מבדיקה שביצע "ממון" עלה כי בשל מגבלות שהטילה הרשות על הצטרפות לפרויקט נדחו כ‭3,000-‬ מתוך ‭10,000‬ פונים, רובם כיוון שגרו בחלק מהתקופה במקום אחר מזה שבו הם גרים כעת או שהרישום שלהם בחברת החשמל השתנה. 

 

בעקבות הפרסום העבירה רשות החשמל לחברה שורה של הנחיות חדשות, שאיפשרה לצמצם משמעותית את מספר הנדחים. ברשות החשמל אומרים שעד אתמול פנו להירשם לפרויקט כ‭17-‬ אלף איש, ומספר הנדחים עומד כעת על כ‭1,500-‬ איש - שגם האפשרות לצרפם לפרויקט עדיין נבחנת.

 

חברת החשמל מחריפה נתונים

מליאת הרשות החליטה להסיר מגבלה נוספת, שקבעה כי מי שלא יירשם עד סוף מאי לא יוכל להשתתף בפרויקט לכל אורך הקיץ. זאת למרות שב‭4-‬ חודשי הפרויקט יש שתי תקופות נפרדות שנמדדות לחוד, בהתאם למועד שליחת חשבונות החשמל אחת לחודשיים.

 

נקבע כי ניתן יהיה להירשם לפרויקט עד תחילת יולי ולהשתתף גם רק בחלקו השני. בכל מקרה, מומלץ להתחיל בחיסכון כשבועיים עד שלושה לפני תחילת התקופה שבה חוסכים, בשל מועדי בדיקת המונים.

 

את הפרויקט היה אמור ללוות קמפיין פרסומי ממשלתי, שהתעכב בשל ויכוחים על תקצובו. חברת החשמל אמורה להתחיל לפרסם בימים הקרובים מודעות בנושא, ובהמשך יעלה גם קמפיין של משרד האנרגיה ורשות החשמל.

 

תוך כך מתברר כי חברת החשמל מחריפה נתונים שהיא מציגה. החברה דיווחה לבורסה שלהערכתה בקיץ תהיה לה רזרבה של כ‭1%-‬ בלבד, אך מדובר ברזרבה שכוללת "תקלות" שלא התרחשו. נתוני משרד האנרגיה מראים תמונה מעט שונה, ועולה מהם שכבר היו מקרים שבהם הייתה בקיץ רזרבה נמוכה יותר, ולמרות זאת לא היו הפסקות חשמל.

 

עד לפני כחודשיים העריכו במשרד האנרגיה, על סמך נתוני חברת החשמל, שהרזרבה צפויה לעמוד על כ‭.5%-4%-‬ משקלול מחודש של הנתונים והערכות לשיאי ביקוש עולה כי הרזרבה צפויה לעמוד על כ‭,6.4%-‬ גם לאחר שמשקללים את הירידה ביעילות תחנות הכוח בשל מחסור בגז ובעיות נוספות.

 

מבצע ההנחות

  • מועד ההרשמה הוארך ל-‭1.7‬

 

  • החיסכון יימדד לכל תקופת חשבון בנפרד (יוני-יולי ואוגוסט-ספטמבר)

 

  • מי שיחסוך ‭15%‬-‭20%‬ יקבל הנחה של ‭10%‬ על היתרה

 

  • מי שיחסוך ‭20%‬-30%‬ יקבל הנחה של ‭20%‬ על היתרה

 

  • כדי להצטרף לפרויקט יש להירשם באתר חברת החשמל

 

הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים