שתף קטע נבחר

זעם באופוזיציה: ח"כ מהימין ראש ועדת הביקורת

ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי נבחר לראש הוועדה לביקורת המדינה, למרות התנגדות האופוזיציה. ח"כ פרץ, שמעוניין בתפקיד, תקף את יו"ר הקואליציה: "גם לזאב יש גבול למה שהוא יכול לטרוף. מה קרה לך?". ח"כ בר-און מונה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון

המפץ הפוליטי הוביל לקרב על ראשות הוועדה לביקורת המדינה  בכנסת: ועדת הכנסת התכנסה היום (ג') כדי לאשר את מינויים של שני חברי כנסת לראשות ועדת חוץ וביטחון והוועדה לביקורת המדינה. ח"כ רוני בר-און (קדימה) נבחר באופן חלק יחסית להחליף את שאול מופז בתפקיד יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אך בנוגע לוועדה השנייה התגלעה מחלוקת קשה.

 

עוד בערוץ החדשות:

יחימוביץ' על העסקת אשל: רה"מ בז לשלטון החוק

"שב בשקט": סבתא הצליחה ללכוד גנב בביתה

 

הקואליציה ביקשה למנות את ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי), חבר האופוזיציה היחיד בוועדה, לעמוד בראשותה. המהלך עורר תרעומת קשה מצד האופוזיציה, שאנשיה טענו כי חבר הכנסת הימני לא משקף את העמדות של סיעות האופוזיציה. בסופו של דבר נבחר ח"כ אריאל, אך באופוזיציה דרשו הצבעה חוזרת. יו"ר הקואליציה זאב אלקין הבטיח לקיים עם האופוזיציה משא ומתן שבו יעלו לדיון המינוי והרכב הוועדה.

 

ח"כ עמיר פרץ (העבודה), המעוניין בתפקיד וזכה גם לתמיכת האופוזיציה, תקף בחריפות את יו"ר הקואליציה. "אני נפעם כל פעם מחדש מהיכולת של אלקין להיות גם נחמד וגם דורסני. זה שילוב מדהים. הטיעונים שלו הופכים מיום ליום למזלזלים יותר ויותר בכל שביב של רצינות הדמוקרטיה". פרץ, שתקף השבוע בחריפות את הקואליציה, הוסיף כי "מדהים שהוא מחליט מה יקרה עם הוועדה לביקורת המדינה רק בגלל שמישהו העליב אותו ב-ynet".

 

לדברי ח"כ פרץ, לאור המצב החדש בכנסת והיחס החדש בין חברי האופוזיציה לקואליציה, יש צורך בחלוקה מחדש של החברים בוועדות. "יש פה מצב חדש", הסביר, "לא יעלה על הדעת שמתוך 11 חברי הוועדה לביקורת המדינה רק נציג אחד שייך לאופוזיציה. אל תעשו צחוק מהוועדה הזאת. אפשר לרמוס הכול. זו שעה חשובה. התרבות שנהוגה כאן חשובה לא פחות מתקנונים ולא יכול להיות שמישהו ינצל מצב טכני ויכפה עלינו את הנציג של האופוזיציה".

 

אורבך עם האופוזיציה: לתת ייצוג הוגן 

לאחר מכן שב פרץ ותקף אישית את יו"ר הקואליציה: "יש גבול לכל דבר. אלקין, אתה אמנם זאב, וזאב ביער רוצה לטרוף כל דבר, אבל גם לזאב יש גבול למה שהוא יכול לטרוף. אם יטרוף

ויטרוף בסוף הוא יכול להיחנק חס וחלילה. את כל הדמוקרטיה טרפת. מה קרה לך?".

 

למחאה הצטרף גם ח"כ דב חנין (חד"ש). "המהלך שאתם מקדמים חמור ומסוכן", אמר לחברי הקואליציה, "אתם לא יכולים לקבוע ולא תקבעו בשם האופוזיציה דבר. אריאל נבחר על ידי הקואליציה ולא פלא שמועמדותו מוצגת בוועדה על ידי יו"ר הקואליציה. אין דחיפות לבצע את המהלך היום".

 

לצד האופוזיציה התייצב ח"כ אורי אורבך, החבר בסיעת הבית היהודי מהקואליציה, שאמר כי יש לבחון מחדש את הרכב הוועדה ולתת לאופוזיציה ייצוג הוגן, "גם אם הדבר לא נוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אורי אריאל. ראש הוועדה
צילום: גיל יוחנן
ח"כ עמיר פרץ. "אל תעשו צחוק"
צילום: עושים צילום
הבטיח מו"מ. יו"ר הקואליציה זאב אלקין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים