שתף קטע נבחר

המשטרה: יחסי המין של ראש העיר מלכה תועדו

נציג המשטרה אמר בדיון בבית המשפט כי בידי החוקרים קלטת המתעדת את היחסים בין ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה, לאחת העובדות. הוא נחקר בנוגע לעבירות ב-4 נשים, שתיים מהן עובדות עירייה. מעצרו הוארך בשישה ימים

ראש עיריית קריית מלאכי הולך ומסתבך: המשטרה טענה הבוקר (יום ד') כי מוטי מלכה תועד בקלטת כשהוא מקיים יחסי מין עם אחת מעובדות העירייה. בדיון בבקשת המשטרה להאריך שוב את מעצרו של ראש העיר, לא פירט נציג המשטרה אם מדובר בקלטת וידאו או בקלטת שמע. בית המשפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של מלכה בשישה ימים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

נציג המשטרה, רב-פקד ערן מלכה, הוסיף בדיון כי מלכה נחקר עד כה בנוגע לעבירות מין בארבע נשים, שתיים מהן עובדות עירייה. הוא התייחס אף להסכם שנחתם השבוע עם עד המדינה, שנעצר אף הוא בפרשה, ואמר כי "יש אירועים שעד המדינה נכח בהם, עד המדינה לא נכח באירוע האונס". הוא הוסיף כי רוב עדותו של עד המדינה עוסקת בנושא השוחד שמלכה חשוד בקבלתו.

 

השופט: "חשדות חמורים ביותר"

השופט אברהם היימן, האריך כאמור את מעצרו של מלכה בשישה ימים, לאחר ששהה עד כה במעצר שמונה ימים. לדברי השופט, "אם הבסיס להארכת המעצר הראשונה הייתה תשתית ראייתית העולה מחומר החקירה, היום התרחבה והתחזקה התשתית". הוא הוסיף כי "הודעותיו של עד המדינה חיזקו את חומר הראיות".

 

"עד המדינה חיזק את הראיות", מוטי מלכה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"עד המדינה חיזק את הראיות", מוטי מלכה בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  

השופט הוסיף כי "ככל שאני עורך האיזון הראוי, לפניי שתי פרשיות חקירה המעלות חשדות חמורים ביותר מאינוס עד עבירות שוחד, אני סבור שיש ליתן למשטרה האפשרות לחקור עד תום".

 

סנגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי, טען כי "הדברים לא כצעקתה. אנשים מבוגרים מקיימים יחסי מין, זאת לא עבירה". לדבריו, מרשו משתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

 

הפרשה נחשפה לאחר שעובדת עירייה שהייתה כפופה למלכה התלוננה נגדו במשטרה. לפי העדויות שהשיגו החוקרים, העובדת אולצה לשכב עם ראש העיר ועם בכיר נוסף בעירייה. הקורבן, שהייתה נתונה למרותם של השניים וחששה שהסיפור ייחשף, נאלצה למלא אחר מבוקשם במשך תקופה ארוכה. מלכה חשוד גם בקבלת שוחד מיני מאשה נוספת.

לטענתו של ראש העיר, יחסי המין היו בהסכמה.

 

השבוע חתמה המשטרה הסכם עם עד המדינה - שנעצר אף הוא במסגרת הפרשה - והוא צפוי להעיד על עבירות שוחד לכאורה מצדו של מלכה ועל נשים נוספות שראש העיר היה עמן בקשר.בתמורה, הוא יקבל חסינות מהעמדה לדין. עד המדינה סיפר על מספר מקרים שהתרחשו בנוכחותו. החוקרים מאמינים שבעזרתו יגיעו למקרים נוספים שבהם ניצל מלכה את מעמדו ושכב עם נשים שהיו זקוקות לעזרתו.

 

פרט למלכה נעצר גם בנו שחר, ששוחרר בינתיים למעצר בית. במשטרה חושדים כי מלכה סחט באיומים חבר מועצה ולקח שוחד מקבלן שמספק שירותים לעירייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה
צילום: ירון ברנר
סנגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים