שתף קטע נבחר

אורלב לראשות הבית היהודי, אבל רק כמס' 1

ח"כ זבולון אורלב הודיע על כוונתו להתמודד על ראשות מפלגתו, אך ציין כי אם יפסיד, "אמצא דרכים אחרות להמשיך להשפיע". על גבעת האולפנה אמר: "חוק עוקף בג"ץ הוא זכותה של הכנסת, המילה האחרונה שלה"

ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) הודיע אמש (יום ד') על מועמדותו לראשות מפלגת הבית היהודי, אך רמז: אם לא אזכה, לא ארצה מקום ברשימה. "אני מתכוון להתמודד על ראשות המפלגה בלבד", אמר חבר הכנסת, והוסיף כי אם לא ישובץ במקום הראשון, "אמצא דרכים אחרות להמשיך ולהשפיע בחיים הציבוריים".

 

עוד בערוץ החדשות:

הפחד בטייבה אחרי קרב היריות: "בורחים לשכם"

המפכ"ל בדרום ת"א: בעיית הזרים רק גדלה

 

אורלב עקץ גם את ראש הרשימה הנוכחי, דניאל הרשקוביץ, ואמר: "יש תחושה שהתמכרנו לחיפוש אחר כוכבים חדשים לראשות הרשימה. זה נראה שהכוכבות צונחת עלינו ומביאה להצנחת המפלגה מטה. זו לא תוכנית ריאליטי, פוליטיקה לא נועדה לצורך ביצוע ניסיונות בבני אדם. הסתכלתי ימינה ושמאלה והחלטתי שכדאי שאתמודד".

 

אורלב ניצל את ההזדמנות להתייחס לחוק ההסדרה שנועד לייצר פתרון שימנע פינוי שכונת גבעת האולפנה בבית אל. "מניסיוני הפוליטי החקיקתי העשיר, אני לא מכיר אפשרות למנוע הריסת בתים זולת הסדרה של העניין. אנחנו מגיעים לרגע האמת. המועד הרלוונטי האחרון להתחיל את החקיקה הוא ביום רביעי בעוד שבוע או בשבוע שלאחר מכן, אחרת אנחנו מאבדים את לוח הזמנים", הוא קבע.

 

לדברי אורלב, "חופש הצבעה לשרים יאפשר רוב מוצק להצעת החוק. נביא בכל מקרה את החוק גם אם אין חופש הצבעה, כדי להבהיר מי מעדיף מניעה של הריסת בתים ומי מעדיף דברים אחרים. אם נצטרך נעמיד את הממשלה במבחן הזה. אני לא רואה הבדל בין הרס יישובים בסיטואציה הנוכחית ובין גוש קטיף".

 

אתמול העריך השר דן מרידור כי שכונת גבעת האולפנה תפונה בעקבות קביעת בג"ץ בנושא, שכן הוא לא רואה מצב שבו הממשלה לא תכבד פסיקת בג"ץ: "חקיקה עוקפת בג"ץ לא נמצאת בארנסל הכלים שלה", אמר. אורלב סבור אחרת: "אני לא רואה בכך חוק עוקף בג"ץ אלא חוק מתקן בג"ץ, או חוק מתקן פרקליטות. זו זכותה של הכנסת ולא חובתם של המשפטנים לקבוע מה יהיה עם ההתיישבות.

 

"אני לא מקבל את דבריה של דורית ביניש (נשיאת בית המשפט העליון בדימוס – מ"א) שפסק דין הוא סופי, לדעתי המילה האחרונה צריכה להיות של הכנסת", הבהיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. "לא משפטנים יקבעו מה עם ההתיישבות"
צילום: דודי ועקנין
גבעת האולפנה. "נעמיד את הממשלה במבחן הזה"
צילום: באדיבות Lowshot
הרשקוביץ. "לא תוכנית ריאליטי"
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים