שתף קטע נבחר

סוף לסכסוך בתנובה: תוספת שכר של 15%

דירקטוריון תנובה אישר את ההסכם עם נציגות העובדים. בנוגע לסיום העסקה של עובד, סוכם כי לא יפוטר עובד בשל תפקוד לקוי כל עוד לא הוגשו בעניינו לפחות 2 חוות דעת שליליות

לאחר יותר משלושה חודשים של סכסוך בין עובדי תנובה לבין ההנהלה, אושר הסכם שכר חדש בחברה.

 

 

דירקטוריון תנובה אישר היום (ד') את ההסכם עם נציגות העובדים של תנובה. בעקבות אישור הדירקטוריון יחתמו היום על ההסכם מנכ"ל תנובה אריק שור, יו"ר ארגון העובדים אחיאב שמחי, יו"ר ההסתדרות עופר עיני, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות עו"ד אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד.

 

מההסכם, שנחתם לתקופה של שלוש שנים וחצי, עולה כי העובדים הקבועים יקבלו תוספת שכר של 15% במהלך כל תקופת ההסכם. מנגנון תוספת השכר יהיה דיפרנציאלי וייקבע בהתאם להישגי כל עובד. בנוסף, בונוסים יחולקו בצורה דיפרנציאלית בחלקם בהתאם להישגי כל עובד.

 

עוד סוכם על מעבר הדרגתי של עובדי דור ב' למעמד של עובדי דור א'. מתוך הכרה בתרומתם של העובדים הצעירים ועידודם, הוסכם כי תקופת העבודה המקסימלית של העובדים במעמד עובדי דור ב' תעמוד בסוף תקופת ההסכם על 7 שנים.

 

עובדי דור ב' יעברו במהלך תקופת ההסכם באופן הדרגתי למעמד של עובדי דור א' כך שעד לתום תקופת ההסכם יעברו כמחצית מכלל עובדי דור ב' העובדים בתנובה כיום למעמד של עובדי דור א'.

 

עם חתימת ההסכם, יופרשו לקרן הפנסיה תשלומים להבטחת זכויות פנסיה בשיעור ממוצע של כ-85% מהפרמיות. כמו כן, הוסכם כי בנוסף להגדלת ההפרשה של מרכיב הפרמיות, תבוצענה הפרשות גם על מרכיבי שכר נוספים.

 

הצדדים אף הסכימו על הפעלת פיילוט להובלה משותפת של ביצים וחלב שיחל לאחר חתימת ההסכם וקיום פרויקט משואה  לטיוב ההובלה.

 

העובדים יקבלו תוספת חד פעמית של פעילות רווחה בנוסף לפעילות הרווחה המתקיימת כיום.

 

בנוגע לסיום העסקה של עובד, סוכם כי לא יפוטר עובד בשל תפקוד לקוי כל עוד לא הוגשו בעניינו לפחות 2 חוות דעת שליליות. עוד הוסכם על מתווה לטיפול בבעיות משמעת או במקרים בהם ביצע העובד עבירה פלילית.

 

הוגן והגון

אריק שור, מנכ"ל תנובה, אמר לאחר אישור הדירקטוריון כי "ההסכם שאושר הוא הגון והוגן לכל הצדדים. העובדים של תנובה תמיד היו ויהיו חלק מכריע בחוסנה של תנובה, וביכולתה להמשיך להיות קבוצה עסקית מובילה בישראל".

 

"העובדים הם שותפים לדרך וליצירת הערך של תנובה. לתנובה אתגרים רבים ואני מאמין כי ההסכם החדש יאפשר לנו להוביל את הקבוצה להשגת היעדים שלנו".

 

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר: "אני שמח שעובדי תנובה וההנהלה הצליחו להתגבר על המחלוקות והקשיים בדרך להסכם. אין ספק שההסכם שהושג מאפשר לעובדי תנובה להמשיך ולהיטיב את מעמדם וזכויותיהם יחד עם שמירה על החברה. צריך גם לברך את העובדים שגילו סולידריות כאשר דור א' דואג לדור ב', כך יהיה יותר שוויון בין העובדים ושמירה על זכויות הכלל."

 

יו"ר ארגון העובדים אחיאב שמחי מסר: "תנובה היא הבית שלנו. אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות הטובות לכלל הצדדים. הטבות המאפשרות לעובדים להמשיך ולהתפרנס בכבוד ולכולנו להמשיך ולהצעיד את תנובה קדימה. אחד ההישגים החשובים בהסכם הוא ההבנה המשותפת שיש לצמצם באופן דרמטי את עובדי דור ב' ולקלוט אותם כעובדי דור א'. העובדים הצעירים של תנובה הם העתיד שלה. אני שמח שההנהלה ראתה איתנו עין בעין בנושא חשוב זה".  

 

את המו"מ ליוו מטעם נציגות העובדים עו"ד בני כהן ומטעם הנהלת תנובה עו"ד נחום פינברג ומר אלי חוטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריק שור מנכ"ל תנובה
צילום: דנה קופל
מומלצים