שתף קטע נבחר

פרשת האיברים: נדחה מבצע קבורת הרקמות

על רקע הדרישה לחקירה פלילית נגד פרופ' יהודה היס והמכון הפתולוגי - במשרד הבריאות דחו את מבצע "מנוחה בכבוד" והסבירו: "כדי לאפשר למשפחות לקבל פרטים אודות יקיריהם"

דחייה של הרגע האחרון: כשברקע הדרישה לפתוח בחקירה נגד פרופ' יהודה היס, לאחר שהתגלה כי במכון הפתולוגי נותרו מוחו ורקמות מאיברים אחרים של התינוק רון אייזן, הוחלט היום (ה') במשרד הבריאות לדחות את מועד ההטמנה הראשון במסגרת התוכנית "מנוחה בכבוד" לתחילת החודש הקרוב.

 

תוכנית הטמנת הרקמות של משרד הבריאות הוצגה בחודש שעבר בעקבות חשיפת מחלקת התחקירים של העיתון "ידיעות אחרונות". התחקיר העלה בין היתר כי במכון נותרו רקמות של אלפי מתים, בהם של מפורסמים כמו הבדרן דודו טופז, השדרנית שוש עטרי והרמטכ"ל לשעבר רפאל איתן - וזאת ללא ידיעת המשפחות. מועד ההטמנה המקורי להתחלת הקבורה יועד ליום ראשון.

 

במשרד הבריאות הסבירו כי ההחלטה לדחות את מועד הקבורה נובעת מאימוץ המלצות הגורמים המקצועיים, דוגמת פסיכולוגים

 ועובדים סוציאליים, הפועלים במרכז המידע שהפעיל המשרד, כדי לאפשר למשפחות פרק זמן נוסף לפנות אל מרכז המידע, בכדי לברר ולקבל פרטים אודות יקיריהם.

 

עוד אמרו במשרד כי המלצה זו עלתה בקנה אחד עם בקשותיהם של ארגונים וגופים שונים, המלווים ונוגעים לתוכנית, איתם נפגש באופן אישי מנכ"ל המשרד, פרופ' רוני גמזו, בשבועות האחרונים. עוד הוסיפו במשרד כי עובדיו מקפידים לפעול ברגישות הנדרשת, מתוך הקשבה לצורכי המשפחות, בנושא כה מורכב ועדין .

 

משרד הבריאות מזמין את המשפחות לפנות אל מרכז המידע המאויש על ידי גורמי מקצוע שמספרו 5400*.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
המכון באבו כביר. ארכיון
צילום: עופר מאיר
מומלצים