שתף קטע נבחר

גולדמן זאקס ימכור מניות פייסבוק במיליארד דולר

בנק ההשקעות האמריקאי צפוי לגזור קופון כשימכור הלילה מחצית ממניות פייסבוק שברשותו תמורת מיליארד דולר לפחות. הרשת החברתית הודיעה אתמול על הגדלת היקף המניות שיוצעו לציבור ב־25%, בשל דרישה גדולה מהמתוכנן

ההשקעה משתלמת: בנק ההשקעות גולדמן זאקס, שהוביל לפני יותר משנה שורה של משקיעים להשקעת ענק ברשת החברתית פייסבוק, עומד לגזור קופון גדול מאוד מההנפקה. הבנק ימכור למשקיעים 28.7 מיליון מניות פייסבוק במיליארד דולר בהנפקת החברה שתתחיל הערב (ה') לאחר נעילת המסחר בוול סטריט. זאת, בתקופה בה מגזר הבנקאות להשקעות בארה"ב דווקא סובל ממצוקה קשה.

 

כתבות נוספות בנושא הנפקת פייסבוק :

 

גולדמן זאקס עצמו מחזיק בחשבון הנוסטרו שלו 14.2 מיליון מניות של פייסבוק, שמתוכן ימכור 6.18 מיליון. טווח המחירים בהנפקה משקף לאחזקות גולדמן זאקס שווי של 540-483 מיליון דולר. עליית הערך בשווי מניות פייסבוק בתום ההנפקה תבוא לידי ביטוי בתוצאות הכספיות של הבנק ברבעון השני.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

  

בסך הכל מוביל גולדמן זאקס את המשקיעים בקרנותיו לאקזיט מרשים, אחרי ששווי מניות פייסבוק שרכש שיקף לחברה שווי של 50 מיליארד דולר בלבד. כעת, פייסבוק עומדת לצאת להנפקה לפי שווי של 104 מיליארד דולר.

  

במידה והחתמים בהנפקה יבחרו לממש את אופציית ה"גרין שו" (Greenshoe - אופציה למכירה בהנחה שהביקוש יעלה על הצפוי) שהוענקה להם, ימכור גולדמן זאקס עוד 4.3 מיליון מניות. פעולה זו צפויה להקפיץ את ערך המניות שימכור ל-1.25 מיליארד דולר.

  

החתמים בהנפקת פייסבוק כוללים את מורגן סטנלי, ג'יי פי מורגן וגולדמן זאקס עצמו. המניות לא מוחזקות בזרוע החיתום של גולדמן זאקס, אלא דרך קרנות השקעה שבבעלותו.

 

החברה הגדילה את היקף המניות ברגע האחרון 

רגע לפני הנפקת פייסבוק הצפויה בבורסת נאסד"ק הלילה, הודיעה החברה אתמול על הגדלת היקף המניות שיוצעו לציבור ב־25%. הרשת החברתית תמכור עוד 96 מיליון מניות, בשל דרישה גדולה מהצפוי מצד המשקיעים. המשמעות היא שהיקף ההנפקה של פייסבוק יגדל ליותר מ־18 מיליארד דולר.

 

רק שלשום הגישה פייסבוק תשקיף מעודכן לרשות ניירות ערך, שבו היא הגדילה את מספר המניות המוצע על ידה ועל ידי בעלי המניות שלה ב־15%, מ־337 מיליון מניות ל־388 מיליון מניות.

 

51 מיליון המניות הנוספות מוצעות כ"גרין שו". החברה גם העלתה את טווח המחירים של המניה מ־28–35 דולר ל־34–38 דולר. טווח המחירים החדש משקף לחברה שווי שוק של 92–102 מיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים