שתף קטע נבחר

מש' פוגל: אין לנו דבר נגד המח"ט שהודה בכישלון

מפקד חטיבת שומרון בזמן הטבח באיתמר הודה שנכשל בעת שעזב את התפקיד. אביו של אודי פוגל, שנרצח יחד עם אשתו ושלושה מילדיו, לא כועס עליו: "הוא מפקד מצוין עם עתיד גדול"

מפקד חטיבת שומרון היוצא הודה בכישלון, אבל אביו של אודי פוגל ז"ל, שנרצח יחד עם אשתו ושלושה מילדיו בביתו באיתמר במרס אשתקד, אין טענות נגד אלוף-משנה נמרוד אלוני.

 

חיים פוגל אמר אמש (יום ה') ל-ynet כי הוא ובני משפחתו מעריכים מאוד את אלוף-משנה אלוני. "הוא מפקד מצוין עם עתיד גדול", אמר פוגל. "פגשנו אותו בשבוע שעבר בטקס וחיזקנו את ידיו. מבחינתנו מפקד שיודע לקחת אחריות זה מבורך ומצוין. לצערנו האירוע קרה במשמרת שלו, אבל לא רק שאין לנו שום דבר נגדו, אלא להיפך - אנחנו מחזקים ומעריכים אותו".

 

תמונות חמשת בני משפחת פוגל על רקע הדם בביתם ()
תמונות חמשת בני משפחת פוגל על רקע הדם בביתם

 

הוא סיפר כי לא שוחח עם אלוף-משנה אלוני על הלילה הנורא. "לא יצא לנו לשוחח. גם חשבנו שזה לא נכון לעשות, כי כשמשוחחים על דברים כאלה זה יכול להתפרש לכאן ולכאן", אמר פוגל. "לא רצינו שאפילו בטעות יתקבל הרושם שיש לנו משהו שלילי עליו".

 

אלוף-משנה אלוני אמר בטקס חילופי הפיקוד על החטיבה: "נכשלתי באיתמר ובכישלוני נרצחו באכזריות בני משפחת פוגל. אין מילים לתאר את העצב והתסכול שחשתי בליל אותה שבת". הוא התייחס לפעולות לאיתור המחבלים, שרצחו את חמשת בני

 משפחת פוגל. "יזמנו מבצע שכמותו לא היה אחרי פיגוע כזה, החלטנו לא להשאיר אבן הפוכה בכפר עוורתא. ראיתי בעיניי הלוחמים שהם לא צריכים שיחות מוטיבציה”, הוא אמר.

 

בטבח באיתמר נרצחו בני הזוג אודי ורותי פוגל, ושלושה מילדיהם - יואב (בן 11), אלעד (בן 4) והתינוקת הדס (בת ארבעה חודשים). משפטם של שני המחבלים בבית הדין הצבאי בשומרון הסתיים לאחרונה והם נדונו לחמישה מאסרי עולם כל אחד.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלוף-משנה נמרוד אלוני
צילום: באדיבות דובר צה"ל
חיים פוגל ורעייתו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים