שתף קטע נבחר

הפריצה לי-ם של הרב גורן: 'אבא יצא מחוץ לעצמו'

חמוש בשופר ובספרי תורה, פרץ הרב שלמה גורן עם הכוחות הלוחמים למקום עליו חלם כל חייו - רחבת הכותל והר הבית. ארבעים-וחמש שנים אחרי מספרים מקורבים שהשתתפו במעמד על אחד הרגעים המרגשים שידע העם היהודי

היום לפני 45 שנים רץ בסמטאות העיר העתיקה רב ואלוף לא צעיר, בעקבות הכוחות הלוחמים - כשהוא תוקע בשופר ונושא ספרי תורה. הרב שלמה גורן ז"ל חלם כל ימיו להגיע לכותל ולהר הבית, וטען כי כבר בילדותו הכותל שינה את חייו. אין פלא איפה, כי עם פרוץ מלחמת ששת הימים, בתפקידו כרב הצבאי הראשי, נסע ל"בור" כדי לשכנע את צמרת המטכ"ל והממשלה להיכנס לעיר העתיקה.

 

 

עוד ב"אורות":

 

בנו, רמי גורן, מספר כי ביום הפריצה לירושלים קיבל אביו כוחות מיוחדים. "אבא שלי ממש יצא מחוץ לעצמו", הוא אומר. יעקב זיגלבוים שגיב, צנחן שהשתתף בפריצה, עמד בסמוך לרב והוא מעיד כי הרב גורן הביא אתו שופר וספרי תורה, שאותם הניח בגומחה בין אבני הכותל. רק דבר אחד היה חסר לו: סידור.

 

זיגלבוים העביר לרב גורן את הסידור הצה"לי שהיה ברשותו, והרב ניהל את התפילה החגיגית ששודרה למיליוני יהודים נרגשים ברחבי העולם. הסידור נמצא ברשותו עד היום, ועליו ההקדשה ההיסטורית, מזכרת מאחת משעותיו המרגשות של העם היהודי. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לחוות את רגעי שחרור הכותל מזווית קצת אחרת, עם התמונות והקולות בימים ההם - בזמן הזה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה גורן
צילום: פריץ כהן, לע"מ
מומלצים