שתף קטע נבחר

נפתלי בנט יתמודד לראשות הבית היהודי

"כרגע אנחנו נתפסים כמו מש"ק דת של ישראל, נתניהו לא סופר אותנו", אומר נפתלי בנט, מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר שהחליט לנסות לכבוש את ראשות מפלגת הימין, "ולחבר את הישראלים למפד"ל"

מערכת הבחירות אמנם הוקפאה, אולם במחנה הימין השטח גועש: מנכ״ל מועצת יש״ע לשעבר, נפתלי בנט, הודיע היום על התמודדות לראשות מפלגת הבית היהודי. בשבוע שעבר ירה ח״כ זבולון אורלב את יריית הפתיחה לפריימריז של התנועה, והודיע כי אם לא ייבחר להנהיג את המפלגה יפרוש מרשימת התנועה לכנסת. כעת, נכנס גם בנט למערכה. 

 

"הזמן קצר מאוד, 60 ימים בסך הכול", כתב בנט לפעילים בעמוד הפייסבוק שלו בהתייחס לאפשרות לפקוד חברים חדשים לתנועה. בנט קרא לציבור להתפקד למפלגה והוסיף: ״הבחירות שנדחו מאפשרות להיכנס למפקד בבית היהודי ולהזרים אליו כוחות צעירים ורעננים. הציבור שלנו יודע להוביל בכל מקום: בפיקוד צה״ל, במערכת החינוך, בגרעינים הפזורים ברחבי הארץ ורק במקום אחד אנחנו לא נספרים - בכנסת ישראל".

 

 

בנט, שהתכוון תחילה להתמודד לכנסת במפלגה חדשה, אומר: "אנחנו הולכים על מהלך של אחדות, קבוצה מאוד גדולה וכל תנועת 'ישראלים' שתיכנס לתוך המפד"ל ותתמודד במסגרתה. מטרת המהלך היא לעשות מהפכה בבית היהודי והמפד"ל ולחבר אליה את הישראלים. כרגע אנחנו נתפסים כמו מש"ק דת של ישראל. נתניהו לא סופר אותנו. לא בעניין בית המשפט העליון, לא בענייני הקפאה, לא בעניין מינויו של אהוד ברק כשר ביטחון. הבחירות שנדחו מאפשרות לנו להיכנס לבית היהודי ולהכניס אליו כוחות חדשים.

 נחרוש כל פינה בארץ ונפתח את הבית היהודי גם לחילונים וגם לדתיים, מסורתיים ולכל מי שמזהה עצמו יהודי".

 

"מבחינתנו זאת ריצת מרתון", מוסיף בנט. "אנחנו מתכוונים להכניס צעירים וגם נשים שבכלל לא נמצאות כרגע במפלגות הציוניות. המטרה היא גם להביא את אותו מושבניק בנהלל שמיואש ממכת הגניבות, להביא את אותם הורים מדרום תל אביב שמפחדים להסתובב בערב ברחובות וגם את זוג החילונים שרוצים רב ציוני בחתונתם". בקבוצתו של בנט נמנים גם הרב תא"ל אביחי רונצקי ויו"ר "ישראל שלי" איילת שקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתמודד. בנט
צילום: ניצן חרמוני
מומלצים