שתף קטע נבחר

האונס ברמת ישי: שחזור במקום, עצור שלישי

המשטרה עצרה אדם שלישי בחשד שסייע לשני העצורים בפרשת האונס ברמת ישי. מעצרו הוארך ב-8 ימים. חשוד אחר הודה במיוחס לו ושיחזר את האירועים בזירה. שתי הנערות מסרו עדות נוספת במשטרה וזיהו בתמונות את אחד העצורים

שני עצורים בחשד לביצוע האונס ברמת ישי, וחשוד נוסף בסיוע. מעצרו של אדם שלישי הוארך היום (ב') במסגרת פרשת האונס ברמת ישי. במהלך היום, הוא הסגיר עצמו לידי השוטרים בעת שהיו סמוך לביתו. מאוחר יותר הוא הובא לבית משפט השלום בנצרת ושם הוארך מעצרו בשמונה ימים.

 

אמש נעצר חשוד באונס. הוא הכחיש את המיוחס לו, אך במשטרה טענו כי קיימות ראיות נגדו. מוקדם יותר הבוקר, נעצר אדם נוסף, שהודה במעשים ואף שיחזר אותם באזור האירוע. משני החשודים המרכזיים נלקחו דגימות DNA.

 

במשטרה אמרו כי החשוד המרכזי באונס הגיע לאתר, הוביל את החוקרים וסיפר להם על חלקו במעשה, תוך כדי שחזור. הוא הודה גם בגניבת המכונית מהזירה. ל-ynet נודע כי גם הנאנסות הגיעו במהלך היום לתחנת המשטרה במגדל העמק, שם מסרו עדות נוספת. במקום נערך להן מסדר זיהוי בתמונות, במסגרתו הן זיהו את תמונתו של אחד החשודים. 

 

שתי הצעירות שהו עם בני זוג במקומות בילוי באזור רמת ישי ולאחר מכן נסעו עמם ברכב לחורשה סמוכה. בזמן זה, על פי המשטרה, הגיעו למקום שני החשודים ובאיומים הבריחו את בני זוגן של הצעירות. הם נכנסו לכלי רכב שהיה במקום, תקפו אותן ואנסו אותן. לאחר מכן ברחו במכונית, שנמצאה מאוחר יותר באחד הכפרים בסביבה.

 

בדיון בהארכת המעצר בבית משפט השלום בנצרת, אמר נציג המשטרה: "מדובר באירוע קשה עם נפגעות. הראיות שנמצאו סותרות את טענת האליבי לפיה היה החשוד במקום אחר, ונבדק רכב שנמצא בסמוך לביתו של החשוד". לדבריו, קורבנות האונס ציינו שהן יכולות לזהות את החשודים. הוא סירב לענות לשאלה אם הן אכן זיהו את החשודים.

 

שחזור במקום האונס ברמת ישי (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
שחזור במקום האונס ברמת ישי(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

סנגורו של החשוד, עורך הדין עלאא סולימן, טען כי למרשו יש אליבי המוכיח שלא היה במקום בעת האונס. "יכול להיות שבוצעו עבירות, אבל החשוד שלי לא היה בזירה. אין חשד נגדו. הוא היה בביתו, יש לו משפחה מרובת נפשות שיכולה להעיד". עורך הדין הוסיף כי אין למרשו רקע בתחום עבירות המין.

 

עורך הדין תמה כיצד ייתכן שנעצרו שלושה אנשים כאשר רק שניים ביצעו את העבירה, לדבריו. "מעצרו של אדם שלישי

מחזק את הטענה שהחשוד הזה לא ביצע את העבירה". השופטת אוסילה אבו אסעד לא השתכנעה וקבעה כי מרשו יישאר במעצר לשמונה ימים. "השתכנעתי שיש תשתית ראייתית לכאורה". עוד קבעה כי קיים חשש שהחשוד מסוכן וכן חשש משיבוש הליכי חקירה.

 

גם קרוביהם של שני החשודים הכחישו את העבירות המיוחסות לשניים. "הכול שקר חסר בסיס", טענו בני המשפחה בשיחה עם ynet. לגרסתם, תושבים בכפר מגוריהם העלילו על החשודים במטרה "להפיל אנשים מהמשפחה שלנו".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו מאור בוכניק, אחיה ראב"ד וחסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוארך מעצר אחד החשודים
צילום: אביהו שפירא
שחזור האונס, היום ברמת ישי
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים