שתף קטע נבחר

תלמידי תיכון בצפון רבו והביאו נשק מהבית

ועד הורים בבית ספר באזור ואדי ערה השבית את הלימודים לאחר ששני תלמידי תיכון הביאו בשבוע שעבר רובה M-16 וקרל גוסטב במהלך קטטה: "יש הורים שמעוניינים להשתיק"

נדמה שכמעט מדי יום נשבר שיא חדש באלימות בישראל. היום (ב') השבית ועד הורים בית ספר באזור ואדי ערה, לאחר שלפי גרסתם, שני תלמידים שהיו מעורבים בקטטה במתחם בית הספר, הביאו רובים מהבית. אחד מהם הביא רובה M-16 והשני רובה קרל גוסטב ("קרלו"). למרבה המזל, איש לא נפגע.

 

ההורים החליטו על השביתה כבר ביום חמישי, בעקבות הקטטה האלימה שפרצה לאחר שעות הלימודים. המשטרה הוזעקה למקום ופתחה בחקירה.

 

ראש ועד ההורים בתיכון, השייח סעיד יונס, אמר כי הופתע לשמוע על הרובים שהיו בידי התלמידים: "נודע לנו כי אחד התלמידים הוציא נשק מבין השיחים, והתלמיד השני הביא רובה M-16 ותקף בו את אחד התלמידים. אנו רואים את העניין בחומרה רבה ודורשים למנות שומר באופן בהול".

 

לדבריו, "יש הורים שמנסים להסתיר את כל העניין ולא לדבר על הנושא. ההתעלמות הזו מהווה סכנה לילדינו. לא נעבור בשתיקה על העניין ונמשיך במאבקנו עד שהמועצה תיענה לדרישות שלנו כדי שיהיה לנו שקט ובטיחות".

 

ראש ועד ההורים המקומי בכפר, אנהאר מסארווה, אמרה כי עדיין לא ברור כיצד התלמידים השיגו את כלי הנשק, "מזל שלא השתמשו בהם במהלך הקטטה. אנחנו לא רוצים להמתין עד שיקרה אסון בתוך בית הספר". היא קראה למשטרה לחקור את כל העניין לעומק ולעשות הכול כדי לאסוף את כל אמצעי הלחימה, "אם המועצה לא תנקוט את הצעדים המתאימים מבחינת השמירה, נרחיב את השביתה לכל בתי הספר בכפר".

 

במועצה אומרים כי בכוונתם לפעול בנושא הפשיעה והאלימות בבית הספר. עוזר ראש המועצה, פתחי מרזוק: "היה לנו מכרז על שמירה בבית הספר ויש חברה שזכתה, והיא הייתה אמורה לשלוח שומר לבית הספר בשבוע שעבר, אבל הם איחרו, ואנחנו לא יודעים מה הסיבות. אנו עומדים להתקין מצלמות עם חדר בקרה כדי לעקוב אחר התנהגות התלמידים וכדי למגר את תופעת האלימות בין התלמידים".

 

מהמשטרה נמסר בעקבות האירועים והשבתת בית הספר: "התפתחה קטטה בין תלמידי תיכון בבית הספר, והיה חשד שהיה בחזקת התלמידים שמעורבים בקטטה נשק. בעקבות הקטטה נחקרו תלמידים, אבל עדיין אין הוכחות שיאמתו את סיפור הנשק שהיה בחזקתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידים הביאו נשק מהבית. אילוסטרציה
צילום: ויזואל פוטוז
מומלצים