שתף קטע נבחר

כבל מבטיח להפתיע; עיני: נחזק את העובדים

יו"ר ההסתדרות המכהן הגיע להצביע בתל אביב ובמקביל נשמעו קריאות לפעולה: "עופר מגיע, תוריד את כל העובדים למטה להצביע". כבל הצביע בראש העין: "מתחייב שתהיה הפתעה"

מאות אלפי חברי הסתדרות יכריעו הבוקר (יום ג') בין עופר עיני לאיתן כבל, ויבחרו אחד מהם לעמוד בראש ארגון העובדים הגדול בישראל. עיני עצמו הספיק להצביע בשעה מוקדמת ונהנה ממופע תמיכה מאורגן היטב.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

יו"ר ההסתדרות המכהן הגיע לקלפי בדרך ההגנה בתל אביב, שמוקמה ברחוב, סמוך לסניף דואר מקומי. "החלטתי לבוא ולהצביע בדואר כי זה מספר שנים שהממשלה רוצה להפריט אותו, ונאבקתי יחד עם הוועד לשמור על פרנסת 7,000 משפחות", הסביר. עיני הביע אמונה כי "גם בקדנציה הבאה נשמור ונחזק את הדואר כחברה ממשלתית חזקה, בריאה ושומרת על עובדיה". זמן קצר לפני שעיני הצביע, קראו תומכיו במגפון: "עופר מגיע, תוריד את כל העובדים למטה להצביע". תוך זמן קצר, ירדו עשרות בני אדם לקלפי תוך תקיעה בשופר וקריאות "עופר עיני - אין כמוך בעולם".

 

ח"כ איתן כבל הצביע בראש העין, והבטיח: "אני מתחייב שהיום תהיה הפתעה גדולה. בעצם זו לא הפתעה". כבל הגיע מחויך ואמר, "נישקתי את הבנות שלי לפני שיצאתי. אני אדם מאמין. יש לנו תקווה". הוא הוסיף: "הקמפיין שלנו היה מכוון לעובדים. כל אותם עובדים שפגשנו הם אלה שיתנו לי כוח".

 

בוחרים בהסתדרות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בוחרים בהסתדרות(צילום: מוטי קמחי)
 

ברחוב ארלוזורוב בתל אביב, מקום משכנה של ההסתדרות, אווירת הבחירות בהחלט ניכרת. במקום מחלקים פעילים צעירים מנשרים ופתקים לטובת היו"ר. אחד מהם סיפר כי הוא עושה זאת בתשלום. בקומה הראשונה משתרך תור לאחת הקלפיות, וההצבעה מתנהלת בשקט. חדר המצב שבקומה השביעית מאפשר לעקוב אחר אחוזי הצבעה בכל דקה. עד שעות הבוקר הם עמדו על 11 אחוזים.

 

יותר מ-2,000 קלפיות 

עו"ד יחיאל שמיר, היועץ המשפטי של הבחירות אמר ל-ynet כי מרב הקלפיות נפתחו, וכי צופים 40 אחוז הצבעה. "תוצאות ההצבעה מקלפיות שהוצבו במקומות העבודה יגיעו ב-02:00 בלילה, והתוצאות הסופיות רק ביום חמישי".

  

אלי קפלן ומיטל משעלי, עובדים בבניין הוועד הפועל, סיפרו ל-ynet על הצבעתם. מיטל: "הצבענו עיני כי הוא עשה הרבה למען העובדים. בזמנו של פרץ ההסתדרות קרסה ועיני דאג לנו למשכורות. הוא דואג למשפחות ולמפעלים שקרסו, וזה אומר הכול". קפלן הוסיף: "הוא מספר אחת במצב היום. אין עליו".

  

מנגד הצהיר אבנר פרץ, חבר הסתדרות ותיק, כי הצביע דווקא לכבל, "מהסיבה הפשוטה שעיני הביא איתו את המאפיה לכל החדרים בתקופה קצרה. לא נראה לי שהוא ישר והגון. בוא ניתן לאדם חדש הזדמנות. נקווה שיעשה מעשים טובים יותר".

 

אסנת מרקוביץ' מנעמת באשדוד סיפרה: "אני בהסתדרות 35 שנה, ומגיעה להצביע בשמחה רבה. ההצבעה שלי היא אישית מאחורי הקלעים ולכן לא אגיד למי הצבעתי. אבל חשוב להצביע כי מי שמצביע - משפיע". 

 

חברי ההסתדרות יוכלו להצביע היום ב-2,042 קלפיות - 772 קלפיות באזורי מגורים, 1,018 קלפיות נייחות במקומות עבודה ועוד 252 קלפיות ניידות. קלפיות המגורים יפעלו בין 08:00 ל-22:00, וההצבעה בקלפיות הניידות ובמקומות העבודה תתאפשר בהתאם לשעות פעילות מקומות העבודה, כפי שמפורסם באתר האינטרנט של ועדת הבחירות.

 

ח"כ כבל מבקש להדיח את עיני מתפקידו, אבל סיכוייו להצליח נראים נמוכים - מתוך כ-400 ועדי עובדים ברחבי הארץ, רק בודדים הביעו בו תמיכה, והתקציב הקטן שעמד לרשותו לא אפשר לו לנהל קמפיין נרחב או להשקיע בלוגיסטיקה ביום הבחירות עצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני
צילום: מוטי קמחי
איתן כבל
צילום: עידו ארז
מומלצים