שתף קטע נבחר

לראשונה: חללית פרטית שוגרה לתחנת החלל

החללית הלא מאוישת "דרגון" של חברת SpaceX שוגרה בהצלחה מפלורידה כשעל סיפונה חצי טון אספקה שמיועדת לצוות תחנת החלל הבינ"ל. בקרוב יטיסו גם אסטרונאוטים?

השמיים הם לא הגבול: החללית הפרטית הלא מאוישת "דרגון" של חברת SpaceX שוגרה היום (יום ג') בהצלחה מאתר קייפ קנבראל בפלורידה בדרכה לתחנת החלל הבינלאומית. החללית, הנישאת על ידי רקטת "פלקון", נושאת עמה כחצי טון מזון ואספקה - במטרה להפוך לחללית לא מאוישת הפרטית הראשונה המשוגרת לתחנת החלל.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

רקטת פלקון שאורכה 54 מטרים שוגרה בשעה 03:44 שעון מקומי מאתר השיגור שנמצא לא רחוק מהמקום שממנו נהגה סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) לשגר את מעבורות החלל שלה. עשר דקות לאחר שיגור הרקטה היא שחררה לחלל את קפסולת "דרגון", שנשאה אספקה ומזון במשקל 544 קילוגרמים לצוות שנמצא בתחנת החלל הבינלאומית.

 

"זה מרגיש כאילו אבן ענקית הוסרה מהגב שלי", אמר מייסד החברה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"זה מרגיש כאילו אבן ענקית הוסרה מהגב שלי", אמר מייסד החברה(צילום: AFP)

 

עלות הטסה של אדם לחלל - 60 מיליון דולר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עלות הטסה של אדם לחלל - 60 מיליון דולר(צילום: AFP)

 

"אני מרגיש כאילו אבן ענקית הוסרה מהגב שלי", "צייץ" מייסד החברה ומנהלה אלון מאסק בחשבון הטוויטר שלו אחרי שהחללית הפרטית פרסה את הפאנלים הסולריים שלה, צעד אחד מתוך כמה צעדים חשובים הכרחיים בשביל שהחללית תעגון בתחנת החלל הבינלאומית. "הפלקון טסה בצורה מושלמת!", כתב מאסק.

 

בנאס"א בונים על חברות פרטיות כמו SpaceX שייקחו על עצמן את משימת העברת מטען - ובסופו של דבר גם אסטרונאוטים - לתחנת החלל הבינלאומית ששווייה עומדת על 100 מיליארד דולר והיא נמצאת במרחק של 390 קילומטרים מעל כדור הארץ.

 

לפי שעה, נאס"א תלויה ברוסיה שמטיסה אסטרונאוטים לתחנת החלל בעלות של יותר מ-60 מיליון דולר לאדם. רוסיה, אירופה ויפן גם מטיסות מטען לתחנת החלל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"טיסה מושלמת". שיגור ה"דרגון"
צילום: AFP
מומלצים