שתף קטע נבחר

תימן: מנהיג יהודי נדקר למוות "בגלל כישוף"

בנו של אחד ממנהיגי הקהילה היהודית סיפר כי אביו נדקר בשוק בבירה צנעא. "התוקף הוא אדם ידוע שאמר שאבי כישף אותו והרס את פרנסתו", טען. יו"ר הסוכנות היהודית: על יהודי תימן לעלות לארץ

אחד ממנהיגי הקהילה היהודית בתימן נדקר היום (יום ג') בשוק בבירה צנעא בידי מוסלמי שהאשים אותו בכישוף. כך אמר בנו של הנדקר, אהרון יוסוף זינדני, לסוכנות הידיעות הצרפתית. הוא נפצע באורח אנוש וזמן קצר לאחר שנודע על הדקירה אמר רב הקהילה לסוכנות כי זינדני מת מפצעיו. 

 

"הוא נדקר בשוק סעוואן ליד השגרירות האמריקנית בצפון-מזרח צנעא", אמר הבן יחיא זינדני. לדבריו, הוא נדקר בצווארו ובבטנו והובהל לניתוח בבית החולים.

 

"התוקף הוא אדם ידוע שאמר שאבי כישף אותו והרס אותו", הוסיף הבן והסביר כי התוקף סבור שאביו פגע בפרנסתו באמצעות כשפיו. רב הקהילה, יחיא יוסוף מוסא, אמר מאוחר יותר כי זינדני מת מפצעיו בבית החולים. הוא אישר כי התוקף היה מוסלמי וקרא לרשויות לפעול להגנת היהודים.

 

בעקבות הרצח, יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, קרא היום ליהודי תימן לעלות לישראל. "היום בתימן נרצח יהודי בגלל שהוא יהודי", אמר, "עלינו לעשות כול שביכולתנו כדי להגן על יהודי תימן, איראן ומקומות אחרים".

 

הקהילה היהודית בתימן, שמנתה לפני הקמת מדינת ישראל כ-60 אלף בני אדם,

מונה כיום רק 300 יהודים. רובם הגדול הובאו ארצה לאחר מלחמת העצמאות, במבצע "מרבד הקסמים". הקהילה המשיכה להידלדל ובשנות ה-90 מנתה כאלף חברים ורובם עזבו לאחר שהוסר האיסור על כך. 

 

מוצאו של זינדני ממחוז סעדה הצפוני. במחוז לחמו מורדים שיעים נגד משטרו של הנשיא לשעבר עלי עבדאללה סאלח. מאז 2007, מועברים אנשי הקהילה מסעדה לאזור בטוח יותר ליד שגרירות ארה"ב בצנעא.


פורסם לראשונה 22/05/2012 17:37

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים