שתף קטע נבחר

156 אלף שקל פיצוי למתנחל שנפצע בעמונה

סגן יושב ראש המועצה האזורית בנימין, מוטי יוגב, נפגע לפני כשש שנים וחצי מאלת שוטר. הוא הגיע לפשרה עם המשטרה על פיצוי כספי

המשטרה תפצה ב-156 אלף שקלים את סגן יושב ראש המועצה האזורית בנימין, מוטי יוגב, שנפצע בעימות בעמונה בינואר 2006, לאחר שהוכה על-ידי שוטר. כך קבע בית משפט השלום בתל-אביב.

 

יוגב, אלוף-משנה במילואים, הגיע למאחז עמונה על-מנת לנסות להרגיע את הרוחות בזמן הריסת המבנים במקום. במהלך העימותים היכה אותו שוטר באמצעות אלה. בעקבות אותה פציעה נאלץ יוגב לעבור כמה ניתוחים ובנוסף נקבעו לו אחוזי נכות.

 

יוגב הגיש תביעה נגד המשטרה, באמצעות ארגון זכויות האדם ביש"ע ועורך הדין חיים כהן, ואתמול קיבל בית המשפט את הפשרה בין הצדדים.

 

לאחר שהשופטת קיבלה את ההסדר, אמר יוגב: "הכסף לא עניין אותנו, למרות שזה היה כרוך בהוצאות גדולות, אלא הבעיה העקרונית שהתרחש אירוע כזה. לצערי איש לא ידע לקחת אחריות ואירוע כזה עלול לחזור גם בפינויים הקרובים. יש צלקת בלב ורגל צולעת, אבל הראש עובד עדיין בצורה טובה ואנחנו ממשיכים להסתכל קדימה".

 

ב-1 בפברואר 2006 הגיעו אלפי חיילים ושוטרים למאחז הבלתי חוקי כדי

להרוס מבנים, שבג"ץ הורה להרוס. בתום שלוש שעות וחצי של מאבק קשה, הושלמה ההשתלטות על הבתים והם נהרסו. הפינוי הידרדר לעימות אלים ביותר בין אלפי מתנחלים לאלפי חיילים ושוטרים. במהלך העימות נפצעו כ-200 בני-אדם, מתוכם כ-80 אנשי ביטחון. רבים מהם פונו לבתי החולים בירושלים, והיתר טופלו במקום. אפי איתם, שהיה אז חבר כנסת, נפצע בינוני. פצועים הגיעו במסוקים גם לבתי החולים תל השומר ובילינסון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
העימות בעמונה בפברואר 2006
צילום: אמיר כהן
מוטי יוגב
מומלצים