שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קריית מלאכי: נבחר מחליף למלכה, תושבים הפגינו
  בזמן שראש העיר קריית מלאכי נמצא במעצר, בחרו חברי המועצה ממלא מקום למשך חודש. תושבים התפרצו לישיבה: "הבאתם בושה לעיר". מוקדם יותר, יצא מלכה מהמעצר לברית של בנו

  ראש העיר החשוד באונס יושב במעצר, סגנו ישמש כממלא מקומו באופן זמני. חברי מועצת עיריית קריית מלאכי בחרו היום (ג') בחיים שטיינר (53) לשמש כממלא מקומו של ראש העיר מוטי מלכה למשך 30 הימים הקרובים. שטיינר, איש חב"ד, הוא אחד משני סגניו של מלכה שעצור בחשד לאונס ולקיחת שוחד.

   

  החשד לאונס בעירייה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

  הוארך מעצרו של מוטי מלכה, ביקש מכונת אמת

  השיטה של מוטי מלכה: "נמשך לחלשות ולדתיות"

  המשטרה: יחסי המין של ראש העיר מלכה תועדו

   

  לפי הנחיית משרד הפנים, על תפקיד ממלא המקום התמודד מלבד שטיינר גם הסגן השני של מלכה, אלכס בורוכוב. לפני ההצבעה הפגינו כ-30 מתושבי העיר מול בניין העירייה ודרשו מחברי המועצה להתפטר לאלתר וכן שמשרד הפנים ימנה לעיר ועדה קרואה.

   

  המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "אין לנו אמון בכם, לכו הביתה", "איפה הבושה?", "מושחתים נמאסתם" ו-"ועדה קרואה או בחירות – העיקר לא אתם". בנוסף לכך, חלק מהנוכחים חבשו מסכות על פניהם "נגד הסירחון" שעולה לטענתם "מההצבעה הצפויה".

   

  קורת רוח למשך שעה. מוטי מלכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  קורת רוח למשך שעה. מוטי מלכה(צילום: מוטי קמחי)

   

  אחד התושבים שהשתתף בהפגנה אמר: "מעניין לדעת אם אשתו של אחד מהיושבים במועצה הייתה נאנסת או נפגעת, מה אז היו עושים?". לאחר שהסגן בורוכוב פתח את הישיבה, התפרצו כמה תושבים לחדר ואחד מהם צעק: "אתם כישלון והבאתם בושה וכלימה על העיר. ידעתם על המעשים ואתם אשמים בדיוק כמו כל אחד אחר. תחזירו את המפתחות".

   

  יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, יוסי חדד, קרא בישיבה לפזר את המועצה ודבריו זכו למחיאות כפיים מצד הנוכחים. שישה חברי מועצה תמכו במועמדותו של שטיינר בעוד שבבורוכוב תמכו חמישה חברי מועצה בלבד.

   

  לאחר ההצבעה אמר שטיינר כי "כל מה שנעשה כאן היה לפי חוק. אנחנו בעירייה שפועלת ושתמשיך לפעול ב-30 הימים הקרובים. אנחנו מאוחדים לכל אורך הדרך ונמשיך לדאוג לכל 23 אלף התושבים". שטיינר סירב להתייחס לעניינו של ראש העיר מלכה ומתנגדיו חוששים שבתום 30 הימים לכהונתו כממלא מקום, תוארך כהונתו לתקופה נוספת.

   

  מלכה העצור זה שבועיים יצא בצהריים למשך שעה ממתקן הכליאה שבו הוא עצור לצורך השתתפות בברית בנו. מלכה שימש באירוע כסנדק והנוכחים סיפרו כי ההתרגשות סביבו הייתה גדולה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ממלא מקום ל-30 יום. שטיינר
  צילום: זאב טרכטמן
  "איפה הבושה?"
  צילום: זאב טרכטמן
  מומלצים