שתף קטע נבחר

השופט הכריע: קיקה תפורק והעובדים יפוטרו

בית המשפט המחוזי החליט כי קיקה תעבור מהקפאת הליכים לפירוק. הנאמנים יהפכו למפרקים, 170 מתוך 250 עובדי חנות הרהיטים קיקה יקבלו ביומיים הקרובים הודעות רשמיות על פיטוריהם והחנות תיפתח למכירת חיסול ביום שני

170 מתוך 250 עובדי חנות הרהיטים קיקה יקבלו ביומיים הקרובים הודעות רשמיות על פיטוריהם וסיום עבודתם – כך הורה אמש (ג') שופט בית המשפט המחוזי מרכז, אילן שילה.

 

השופט שילה מסר החלטה במסגרתה קיבל את בקשתם של הנאמנים בהקפאת ההליכים, הכלכלן אלון כהן ועו"ד רון בר-ניר, להעביר את קיקה ממסלול של הקפאת הליכים למסלול של פירוק.

 

לפי ההחלטה, כהן ובר-ניר יתמנו כמפרקים זמניים, ואושרה בקשתם להורות על פיטורי רוב העובדים וכן ליישם את תוכנית ההפעלה שהציעו, במסגרתה תיפתח החנות, ככל הנראה ביום שני הקרוב, לאחר חג השבועות, למכירת חיסול שתימשך מספר שבועות ובמסגרתה יימכר כל מלאי החנות בהנחות של 30% עד 50% ממחירם ערב הקריסה.

 

בקיקה הועסקו בסה"כ כ-250 עובדים, מהם כ-90 מוכרים בחנות. במסגרת הודעת הנאמנים לביהמ"ש הם ציינו כי מצבת כוח האדם היתה מוגזמת ובוודאי שאינה נדרשת כאשר מנהלים מכירת חיסול, לא מחדשים רכש מהארץ ומחו"ל ולא עוסקים בשיווק וקידום מכירות או פועלים בשתי משמרות.

 

לצורך מכירת החיסול ימשיכו להיות מועסקים ברשת 85 עובדים בעלות חודשית של 800 אלף שקל. זאת לעומת העסקת כ-250 עובדים קודם לכן בעלות שכר חודשית שעמדה על 1.9 מיליון שקל. מהלך זה יחסוך 1.1 מיליון שקל לחודש.

 

במהלך מכירת החיסול תפעל החנות במתכונת שעות מצומצמת של משמרת אחת ובתוספת שעה-שעתיים נוספות בכל יום, לרבות פתיחת החנות במוצ"ש. הערכת הנאמנים היא שמכירת החיסול תסתיים ב-30 ביוני, וכל הסחורה שלא תימכר עד אז תועבר למחסן חיצוני לאיחסון ותימכר בשלב שני בדרך של מכירת מלאים. על מנת למתן את חשש הלקוחות מרכישת מוצרים שלא יסופקו להם, הנאמנים יגדילו את הכמות של הסחורה המוצגת בחנות, וככל האפשר יועברו המוצרים מהמחסנים לחללים פנויים בחנות ולשטח התחתון של החניון.

 

בימים האחרונים פועלים הנאמנים לבחון את אופן הטיפול בכל אחד מהלקוחות ששילמו תמורת מוצרים ערב הקריסה, במלואם או רק מקדמה, אך טרם קיבלו

 

את הסחורה. בתוכנית ההפעלה שהגישו לביהמ"ש בתחילת השבוע ציינו הנאמנים כי הסטטוס המשפטי של לקוחות ששילמו מקדמה וטרם קיבלו את הסחורה הינו של נושה בלתי מובטח. עם זאת, לדבריהם, בחלק מהמקרים השלמת המכירה ללקוח שהזמין סחורה ושילם כבר מקדמה צפויה להניב תמורה לא פחותה ממכירת אותה סחורה בהנחה במכירת החיסול, כך שנעשה ניסיון להציע ללקוחות ששילמו מקדמה להשלים את הסכום ולקבל את המוצרים.

 

עם זאת, הנאמנים מציינים כי כל זאת מותנה באילוצי זמינות מלאי, וכי לפי נתונים ראשוניים, רוב המוצרים מהסוג שהוזמן כנגד מקדמה אינם זמינים במלאי החברה. מכך עולה כי מרבית הלקוחות הללו יאבדו למעשה את כספם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנות קיקה סגורה נתניה עובדים מתבצרים מפגינים הפגנה
צילום: עידו ארז
מומלצים