שתף קטע נבחר

מסע"ת ברחוב, שרף: "אנשים לא רוצים את קופל"

איגוד הכדורסל סירב להכניס את סיעת עוז לבניין, מסיבת העיתונאים התקיימה מול מכוניות חולפות. שרף: "מבקשים ממני להתמודד ולשנות שם דברים". האיגוד בתגובה: "טענות שרף אמורות להיות מופנות כלפי עצמו, לגבי אייזנברג - הפוסל במומו פוסל"

ההתנגחויות בין סיעת עוז לאיגוד הכדורסל נמשכות. הסיעה קיימה הבוקר (ד') מסיבת עיתונאים מחוץ למשרדי האיגוד ובאוויר הפתוח, זאת לאחר שבאיגוד סירבו לאפשר להם לעשות זאת בתוך המבנה.

 

  • לונדון 2012 - אל תחמיצו את העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט

  • חדש ב- ynet ספורט: יורו 2012 - הנבחרות, הכוכבים, האיצטדיונים, התמונות

 

"צריך להודות לחולדאי שבנה פה שדרה יפה", פתח המועמד של הסיעה לראשות האיגוד, צביקה שרף, את המסע"ת, חצי בצחוק-חצי ברצינות. "מזה שבועות רבים, מאז המהפך באיגוד הכדורסל, מבקשים ממני מאות אנשים בכדורסל הישראלי להתמודד עם ראשות האיגוד, לשנות שם דברים".

 

המכוניות בחוץ, ליד משרדי האיגוד. פרובוקציה? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
המכוניות בחוץ, ליד משרדי האיגוד. פרובוקציה?(צילום: עוז מועלם)

 

"אני בן 60 והקדשתי לכדורסל הישראלי 50 שנה", המשיך שרף. "הכדורסל במצב קשה ובחודשיים האחרונים הוא התדרדר עוד יותר. אתמודד בבחירות במידה והם יהיו חשאיות. כל מי שאיכפת לו צריך להילחם שיהיו בחירות חשאיות. יש תיהום גדולה מאוד בין הדרך שלי לזו שבאיגוד הכדורסל".

 

שרף, כצפוי, תקף את יו"ר האיגוד והמנהלת, אבנר קופל: "אותי הפכו לחולה כספים והם הצדיקים והישרים. שאף אחד לא יטיל דופי בערכים שלי, ביושר שלי ובתרומה שלי לכדורסל. כל אנשי הכדורסל בארץ לא רוצים את קופל, בשיטות שהוא מנהל את הכדורסל".

 

אבו וילן, שרף ואיזנברג במסע"ת (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אבו וילן, שרף ואיזנברג במסע"ת(צילום: עוז מועלם)

 

גם שאול איזנברג דיבר במסע"ת וחשף שלט עם כיתוב: "אבנר קופל - יו"ר איגוד הכדורסל". איזנברג סיפר כי "הכל לטובת הכדורסל הישראלי. כולנו רוצים שינוי".

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

במסיבת העיתונאים השתתפו גם שאול איזנברג, אורנה אוסטפלד, ח"כ לשעבר אבשלום אבו וילן ויו"ר האיגוד הקודם, שי שני. כזכור, סיעת עוז דורשת כי הבחירות הקרובות באיגוד יהיו בחירות חשאיות. ביום שני האחרון, הנהלת איגוד הכדורסל התכנסה ודנה בנושא הבחירות שנקבעו לתאריך ה-4 ביוני.

 

שי שני. "בחר לתקוף רק כי הודח מתפקידו בשל ניהול כושל" (צילום: יובל חן ) (צילום: יובל חן )
שי שני. "בחר לתקוף רק כי הודח מתפקידו בשל ניהול כושל"(צילום: יובל חן )

 

האיגוד משיב אש: "טענות שרף אמורות להיות מופנות כלפי עצמו"

תגובת האיגוד: "מרבית הטענות שהועלו מתייחסות לתקופה בה כיהן מר שי שני כיו"ר איגוד הכדורסל ומהוות כתב אישום ישיר כלפיו. לעניין הבחירות, הנהלת איגוד הכדורסל כבר החליטה כי הבחירות יתקיימו באופן חשאי ובתיאום מלא עם רשם העמותות וכך ייעשה.

 

מר צביקה שרף הביע את "דאגתו" הכנה לאיגוד הכדורסל וענף הכדורסל, אבל שכח כנראה כי במשך שנים רבות הוא זה שעמד בראש המערכת המקצועית באיגוד ולכן טענתו בנושא זה אמורה להיות מופנית בעיקר כלפיו. רק לאחרונה הגיש מר שרף תביעה קנטרנית ונדירה כנגד איגוד הכדורסל, בגין הלנת פיצויי פיטורין לאחר שקיבל סכומים רבים לפנים משורת הדין. מר שרף ידוע כמי שמצליח להגיע לסכסוכים כאלו ואחרים עם רבים ממעסיקיו לאורך השנים בארץ ובחו"ל.

 

שאול אייזנברג. האיגוד טען: "הפוסל במומו פוסל" (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
שאול אייזנברג. האיגוד טען: "הפוסל במומו פוסל"(צילום: יועד כהן)

 

לגבי הדובר הנוסף מר שי שני, האם ייתכן כי העובדה שהוא בחר לתקוף את האיגוד קשורה קשר ישיר לכך שלראשונה בתולדות האיגוד, הודח מר שני לפני כשלושה חודשים בגין תפקודו הכושל בניהול ענף הכדורסל, ברוב מוחלט של חברי הנהלת האיגוד?!

 

לגבי הדובר שאול איזנברג ו"תרומתו" לספורט הישראלי, על זה יאמר הפוסל במומו פוסל. רק לאחרונה קבע בית הדין של איגוד הכדורסל על הפסקת פעילות קבוצת הפועל ת"א נשים, בגין חוב כספי שלא שולם. בהזדמנות זו מברך האיגוד את קבוצת הפועל ת"א, שהצליחה להתרומם מהחורבן הציבורי שהשאיר מר אייזנברג ולהעפיל לליגת העל.

 

השילוב המופלא של שלושת חברים אלו במסיבת רחוב בגן ציבורי ובהתחשב בהישגיות האישית של כל אחד מהם וטביעת אצבעותיו על הכדורסל הישראלי, מחזקים את דעתנו כי יש לערוך בחירות בהקדם האפשרי ביותר, אשר כמובן יהיו חשאיות ובהתאם לתקנון האיגוד ובתאום מלא עם רשם העמותות וזאת כדי לאפשר לאיגוד הכדורסל לצאת לדרך חדשה לטובת הקהל וציבור חובבי הכדורסל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
צביקה שרף במסע"ת
צילום: עוז מועלם
מומלצים