שתף קטע נבחר

שוחררו רוב החשודים בהתפרעות בתל אביב

המשטרה טענה שהם התפרעו בהפגנה האלימה נגד המסתננים בדרום תל אביב - אבל בית המשפט שחרר 11 מ-12 החשודים. אחד מהם אמר ש"הרב לא מרשה לפגוע בסודנים", אחרת טענה: "שוטר הרביץ לי". במקביל, הוארך מעצרו של גבר החשוד בהנהגת חבורה שנהגה לתקוף זרים

בית משפט השלום בתל אביב שחרר בצהריים (יום ה') 11 מ-12 החשודים שנעצרו אתמול בהפגנה בדרום תל אביב, בחשד למעורבות בהתפרעות האלימה נגד המסתננים. הם שוחררו אף על פי שהמשטרה ביקשה הארכת מעצר של כמה ימים: חמישה שוחררו למעצר בית בן ארבעה ימים ושישה שוחררו בערבות. האחרון סירב להשתחרר למעצר בית, ולפיכך נעצר עד מחר.

 

במהלך אירועי אתמול נעצרו גם ארבעה קטינים, שהובאו לבית משפט השלום לנוער. שניים מהם שוחררו למעצר בית ושניים שוחררו בערבות.

   

עוד כתבות על ההפגנה נגד הזרים:

אהרונוביץ' וריבלין לח"כים מהימין: אל תסיתו

רגב קראה למסתננים סרטן: 'המצב מעודד אלימות'
 

במשטרה מייחסים ל-12 החשודים תקיפה, התנהגות בצורה פרועה במקום ציבורי, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, הפרת סדר, תקיפת שוטר והשתתפות בהתקהלות אסורה. שניים חשודים גם בהחזקת סכין.

 

ההפגנה אמש. פחי אשפה הובערו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ההפגנה אמש. פחי אשפה הובערו(צילום: ירון ברנר)

 

כלי רכב שהותקף בדרום תל אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
כלי רכב שהותקף בדרום תל אביב(צילום: ירון ברנר)

 

רוב העצורים הכחישו את הטענות נגדם. "לא היה לי כוונה לפגוע", אמר אחד מהם, "הרב שלי לא מותיר לי לפגוע בסודנים, ומעולם לא הסתבכתי עם המשטרה". חשודה אחרת, אמא לחמישה, טענה: "שוטר בא והרביץ לי - ואותי עצרו. יצאתי בסך הכול להפגין כמו כולם כי צריך להוציא את העובדים הזרים מהמקום ועכשיו עוצרים אותי על כלום".

 

אחד החשודים: "מסתובב כל יום עם סכין" 

עצור אחר, החשוד שהיכה באגרופים צעיר אריתריאי, טען כי בכלל ניסה להגן על מסתננים. השופט הורה לשחררו למעצר בית, אך הוא אמר שאין לו היכן לשהות - ולכן מעצרו הוארך ביום אחד.

  

שניים מהחשודים ששוחרו נחשדו בהחזקת סכין. האשה החזיקה את הסכין בתיקה ואילו חברה אמר לשוטרים לפי החשד: "אני מסתובב כל יום עם סכין. וכך אעשה גם מחר". 

 

עו"ד דניאל כפיר מהסנגוריה הציבורית, שייצג את רוב העצורים, אמר: "מדובר באזרחים שומרי חוק, אנשים נורמטיביים משכונת התקווה שהשתתפו בהפגנה חוקית. ראש הממשלה והמפכ"ל מצהירים הצהרות אך דבר לא נעשה בשטח ולכן אנשים יצאו להפגין. בית המשפט מצא לנכון לשחרר את כולם . מדובר בהפגנה המונית ולא בהכרח מי שנעצר אכן היה מעורב. לגבי החזקת הסכין, אנחנו לא מצדיקים אותה, אבל כשאתה שומע על עבירות אלימות ואונס מטבע הדברים אנשים נושאים סכינים להגנה עצמית".  

 

עו"ד יוסי לין, שייצג את אחד החשודים בתקיפת שוטרים, אמר: "המשטרה עצרה מדגמית מספר מפגינים כדי להרגיע את ההפגנה. מרשי לא תקף אף שוטר וכל גם לא חשודים אחרים. המשטרה היא שנקטה אלימות".

 

במקביל, בית משפט השלום בתל-אביב קבע היום כי גבר שהנהיג חבורת נערים שתקפו לפי החשד עובדים זרים בעיר, יישאר במעצר עד יום שלישי הבא. מעצר הקטינים הוארך עד יום שני.

 

החשודים בתקיפות קשרו אותו למעשים שלטענת המשטרה בוצעו בחודש האחרון. נציג המשטרה, רס"מ דודי חמאוי, אמר בדיון כי מנהיג החבורה נתן לנערים כלי תקיפה, כולל גז מדמיע ואלות, וכיוון אותם לתקוף סודנים. השופט אמר בדיון: "מדובר בחשוד בהשתתפות וארגון של מספר אירועי אלימות כלפי זרים. התמונה העולה כרגע תומכת בחשדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת החשודות בבית המשפט
צילום: דנה קופל
ההפגנה בתל אביב אתמול
צילום: ירון ברנר
מומלצים