שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' וריבלין לח"כים מהימין: אל תסיתו

מירי רגב, יריב לוין, דני דנון ומיכאל בן ארי השתתפו בהפגנה נגד המסתננים שהסתיימה במפגן אלימות נגד זרים. השר לביטחון פנים המליץ להם "לגלות אחריות ולא להתלהם" ויו"ר הכנסת אמר: "על המנהיגים לרסן, לא להשתמש בשפה אנטישמית"

השר לביטחון פנים מותח ביקורת על חברי הכנסת מהימין: "אני קורא לנבחרי הציבור לגלות אחריות ולא להתלהם ולא להתסיס - כי בסוף אנחנו מתסיסים ציבור שלם על ציבור אחר", אמר בצהריים (יום ה') יצחק אהרונוביץ', יום לאחר שהפגנה בהשתתפותם של חברי כנסת נגד המסתננים הסתיימה באלימות ובמעצרים.

 

מתיחות שיא בין זרים לישראלים - דיווחים נוספים ב-ynet:

"צעקו 'לך לסודן' והיכו, חשבתי שרוצים להרוג אותי"

אישום: אזרחים זרים אנסו צעירה בחניון בת"א

ארגוני הסיוע לישי: כליאת זרים מנוגדת להתחייבות

 

"אתמול הייתה הפגנה לא פשוטה ואני מגנה באופן נחרץ התנהגות אלימה של כולם", אמר השר לביטחון פנים בכנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות בישראל. עם זאת, הוא ציין כי "צריך להוציא את הסודנים והאריתראים בהליך מסודר כי רובם אם לא כולם הם מסתננים ולא פליטים".

 

עוד הוסיף השר: "בתל אביב קיים איום חברתי חמור מאוד. המצב לא תקין, ואני עוד אומר זאת בצורה עדינה. אנו חשופים לבעיה אמיתית כשהיא אפילו יותר חמורה מבאירופה, כי בארץ הם באים כולם למרכז ולא מתוחמים באזור אחד". השר הדגיש כי לאחר סיורו האחרון בדרום העיר, הבין ש"התושבים שם מסכנים, הם מפחדים לצאת לרחובות. לכן הקמנו את תחנת לוינסקי עם מעל ל-80 תקנים".

 

בהפגנה בדרום תל אביב אתמול השתתפו חברי הכנסת מירי רגב, דני דנון ויריב לוין מהליכוד וכן מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי. רגב אמרה בהפגנה כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו - נעשה הכול להחזיר אותם בחזרה למקום מוצאם. לא נאפשר לאנשים לבוא לחפש עבודה בארץ ישראל". היא גם תקפה את "השמאלנים שהגישו בג"ץ, שיתביישו להם, הם עצרו את הגירוש. לא ניתן להם לבוא על הגב שלנו".

 

במהלך ההפגנה הותקפו כלי רכב של אזרחים זרים, נופצו חלונות של חנויות, הובערו פחי אשפה והושלכו בקבוקים וחזיזים לעבר שוטרים. 12 החשודים שנעצרו במהלכה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים, מלבד אחד מהם שיישאר במעצר יום נוסף כיוון שלא הייתה לו חלופה של מעצר בית.

 

"למצוא פתרונות במקום ללבות את ההמון"

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, מתח ביקורת אף הוא על חברי הכנסת. "כשההמון זועם, על המנהיגים לרסן את הזעם ולמצוא פתרונות, במקום ללבותו", אמר במהלך פגישה עם שגריר ארה''ב. יו"ר הכנסת הביע מורת רוח מהביטויים הקשים נגד המסתננים ואמר: "מותר להפגין ומותר למחות וצריך לתבוע מהממשלה לגבש פתרון, אך אסור להיגרר להסתה, ואסור לעשות שימוש בשפה שאנטישמים משתמשים בה כלפינו".

 

ח"כ רגב וח"כ לוין בהפגנה בדרום תל אביב (צילום: ירון  ברנר) (צילום: ירון  ברנר)
ח"כ רגב וח"כ לוין בהפגנה בדרום תל אביב(צילום: ירון ברנר)
 

"טוב הייתה עושה ידידתי הפעילה והנמרצת מירי רגב, אם הייתה תובעת מהממשלה לגבש מדיניות ופתרונות למציאות

הבעייתית שנוצרה", אמר ריבלין, "הזעם של התושבים ובעלי העסקים בדרום תל אביב מובן, אבל כשההמון זועם, על המנהיגים לרסן את הזעם ולמצוא פתרונות, במקום ללבותו".

 

יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו, קרא ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד חברית הכנסת שהשתתפו בהפגנה, בטענה שהסיתו לאלימות. ח"כ רגב, שכינתה את המסתננים "סרטן", טענה היום בשיחה עם ynet כי לא היא מעודדת אלימות - אלא המצב הקשה שבו חיים תושבי דרום תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'
צילום: שירי הדר
ריבלין
צילום: יהודה שגב
מומלצים