שתף קטע נבחר

רגב קראה למסתננים סרטן: 'המצב מעודד אלימות'

אמש הם נכחו בהפגנה האלימה נגד המסתננים בתל אביב ואף השתמשו במילים בוטות, אבל הבוקר טוענים חברי הכנסת מירי רגב ודני דנון: "אנחנו לא מעודדים אלימות". מזכ"ל שלום עכשיו קרא ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח נגדם בחקירה פלילית

"המצב בשטח הוא זה שמעודד את האנשים לאלימות ומעורר אותם לזעם. אני לא מעודדת אלימות ומעולם לא עודדתי", כך מבהירה הבוקר (ה')  ח"כ מירי רגב (ליכוד), שיחד עם חבריה לסיעה דני דנון ויריב לוין, וכן ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) נכחה בהפגנה האלימה שהתקיימה אמש בדרום תל אביב.

 

מאבק במסתננים - דיווחי חדשות נוספים בחדשות ynet:

היועמ"ש לנתניהו: אפשר לגרש דרום סודנים

מהומה ועצורים בהפגנה בדרום ת"א: זרים הותקפו

ארגוני הסיוע לישי: כליאת זרים מנוגדת להתחייבות

 

ארגוני שמאל וזכויות אדם האשימו את חברי הכנסת כי בנוכחותם ליבו את האווירה האלימה בהפגנה, שהסתיימה בתקיפת מסתננים ובזריקת רימון הלם לעבר שוטרים. אולם חברי הכנסת רוחצים בניקיון כפיהם.

 

ח"כ רגב אמרה בהפגנה כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו - נעשה הכול להחזיר אותם בחזרה למקום מוצאם. לא נאפשר לאנשים לבוא לחפש עבודה בארץ ישראל". היא גם תקפה את "השמאלנים שהגישו בג"ץ, שיתביישו להם, הם עצרו את הגירוש. לא ניתן להם לבוא על הגב שלנו".

 

הבוקר ניסתה רגב להסביר ש"הכוונה בביטוי 'סרטן' הייתה להמחיש את ההתפשטות של התופעה השלילית בתוכנו. מדובר בזעם שיצא אחרי הרבה זמן שאנשים מרגישים לא בטוחים בבית שלהם".

 

רגב הסבירה עוד: "אני מציעה לכל המגנים על המסתננים, שירימו את הדגל ויביאו אותם לכפר שמריהו. לא רק לדרום תל אביב, לאילת ולערד. מדובר באיום דמוגרפי אמיתי, וכמו שבארצות הברית יש נוהל שמחזירים תוך 72 שעות מסתננים לגבול, כך זה צריך להיות גם פה. צריך להבין שהחיים של התושבים נעשו בלתי נסבלים. יהודים וישראלים מפחדים לחיות במדינה שלהם".

 

רגב לא שוכחת במי להטיל את האשמה: "אני מציעה לכל המתייפייפים והצבועים, שיורדו את המסכות ויתחילו לדאוג לתושבי המדינה שלהם כי 'עניי עירך קודמים'. עם כל הכבוד לשמאל ולשלום עכשיו - הם הסיבה לכך שהמדינה שלנו נמצאת במצב שבו היא נמצאת. בגלל הבג"צים שלהם, אנחנו לא מסוגלים לגרש כל אותם מסתננים לארץ מוצאם".

 

ח"כ דני דנון, המשמש גם כיו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, נכח בהפגנה אף הוא. לדבריו. הוא אינו דוגל בעידוד אלימות. "אלימות אינה פתרון לבעיה. הפוגרום האמיתי מתרחש יום יום נגד תושבי דרום תל אביב".

 

במקביל פנה יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו", ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד שלושת חברי הכנסת, רגב, דנון ובן ארי. לטענתו, הם עסקו בהסתה לגזענות בהפגנה, כיוון שעל פי החוק גזענות היא "רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור או חלקים של האוכלוסייה, והכול בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני". לדבריו, "הקריאות הגזעניות וההסתה לאלימות של הח"כים תורגמו תוך זמן קצר למעשים בשטח". אופנהיימר טען שרבים חתמו בבקשה להצטרף לבקשתו זו.  

 

על הגשת התלונה ליועץ המשפטי לממשלה התייחס ח"כ דנון באומרו: "די להתייפייפות הזאת. מדינת ישראל נמצאת במלחמה עם מדינת אויב של מסתננים, בירתה היא דרום תל אביב. הפתרון לכל התופעות השליליות שהם מביאים איתם, הוא גירוש מיידי לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

ילדי הפליטים מותקפים באבנים וביריקות

ואילו בשטח מדווחים על אווירה מאיימת שעמה נאלצים מבקשי המקלט להתמודד. לדברי ד"ר רמי גודוביץ, רכז קשרי קהילה בספריית גן לווינסקי שמסייע לזרים, "בימים האחרונים נאלצים המסייעים לקהילת מבקשי המקלט ללוות ילדים שלהם לביתם על מנת להגן עליהם מהתקפות גזעניות. חלק מהילדים חוו יריקות וזריקת אבנים", אמר.

 

הוא טען עוד: "אין ספק שהאלימות שראינו היא גם תוצאה של התבטאויותיהם של הח"כים. הם אחראים לדם שעתיד להישפך כאן. חלק מהמפגינים המייצגים בעיני עצמם את תושבי השכונות, הפכו לאספסוף צמא דם. להיות שחור עור בדרום תל אביב היום, דומה למצבו של ילד יהודי חובש כיפה בשכונות מסוימות בפרברי מזרח ברלין", אמר.  

 

מיכל פינצוק, מנכ"לית ארגון הסיוע לפליטים א.ס.ף, הצטרפה לדברים: "ההסתה מובילה להתרת דמם של הפליטים, והאחריות על כל אדם שהותקף על ידי ההמון הזועם היא לפתחם של הפוליטיקאים שרוכבים על גב תושבי השכונות".

 

במוקד הסיוע לעובדים זרים הבהירו כי הם חרדים לשלומם של תושבי השכונות כמו גם לשלומם של הזרים והפליטים, "אשר משלמים את מחיר ההסתה וההתבטאויות האלימות של חברי הכנסת והשרים. אנו קוראים לנבחרי הציבור לנהוג בשיקול דעת, ולהבין את האחריות שמוטלת על כתפיהם לשלום תושבי השכונות ומבקשי המקלט, אחרת כולנו נשלם את המחיר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגב בהפגנה
צילום: ירון ברנר
דנון. די להתייפייפות
צילום: אליעד לוי
מומלצים