שתף קטע נבחר

לפיד: אני תומך בגירוש מסתננים. אסור להסית

יו"ר "יש עתיד" מצטרף לביקורת על התבטאויות הח"כים נגד האפריקנים. בעקבות האירועים האלימים בת"א הוא כתב בפייסבוק: "ראיתי פוגרום המונהג בידי מסיתים. אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה את החוצפה לקרוא לעצמם 'יהודים'"

בעקבות ההפגנה האלימה  בתל אביב, ממשיכים חברי הכנסת מיכאל בן ארי, מירי רגב ודני דנון לספוג ביקורת על התבטאויותיהם בנושא המהגרים האפריקנים. יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, הצטרף היום (ה') לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' וליו"ר הכנסת ראובן ריבלין ואמר כי הם אינם מבינים מהו "מוסר יהודי".

 

בסטטוס בעמוד הפייסבוק שלו כתב לפיד: "כשאני רואה פוגרום במדינת ישראל, המונהג בידי מסיתים כמו חברי הכנסת דנון, רגב ובן ארי, אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה את החוצפה לקרוא לעצמם 'יהודים'? רגב, דנון ובן ארי, יחד עם החבורה שהכתה מסתננים ברחובות תל אביב, אינם מבינים מהו מוסר יהודי, מהו הזיכרון הקולקטיבי של היהודי, או מה פירושו של קיום יהודי".

 

ההפגנה בתל אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ההפגנה בתל אביב(צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ רגב (מימין) בהפגנה בתל אביב (צילום: ירון  ברנר) (צילום: ירון  ברנר)
ח"כ רגב (מימין) בהפגנה בתל אביב(צילום: ירון ברנר)

 

האירועים האלימים נגד זרים בתל אביב - כתבות נוספות:

 

עם זאת הבהיר לפיד: "אני תומך במעצר וגירוש מסתננים, בהשלמת הגדר ובמניעת כניסה שלהם לישראל, ואני חושב שארגוני זכויות האדם צריכים לחשוב קודם כול על זכויותיהם של תושבי השכונות, כי עניי עירנו קודמים".

 

שלושת חברי הכנסת השתתפו אתמול בהפגנה ותקפו בחריפות את המהגרים האפריקנים בישראל. רגב אמרה: "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו - נעשה הכול להחזיר אותם בחזרה למקום מוצאם. לא נאפשר לאנשים לבוא לחפש עבודה בארץ ישראל". היא גם תקפה את "השמאלנים שהגישו בג"ץ, שיתביישו להם, הם עצרו את הגירוש. לא ניתן להם לבוא על הגב שלנו".

 

ח"כ דנון אמר: "לא צריך להתבייש מהמילה הזאת גירוש. אפשר להחזיר אותם וצריך להחזיר אותם והכול תלוי בנו. לא צריך להתייפייף, אני שוחחתי עם נשיא סודן והוא אמר לי 'אין בעיה, תחזירו אותם אלינו'".

 

במהלך ההפגנה הותקפו כלי רכב של אזרחים זרים, נופצו חלונות של חנויות, הובערו פחי אשפה והושלכו בקבוקים וחזיזים לעבר שוטרים. 11 מ-12 החשודים שנעצרו במהלכה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. האחרון יישאר במעצר יום נוסף כיוון שלא הייתה לו חלופה של מעצר בית.

 

בתגובה להתבטאויות של הח"כים הגיב היום השר אהרונוביץ' ואמר: "אני קורא לנבחרי הציבור לגלות אחריות ולא להתלהם ולא להתסיס - כי בסוף אנחנו מתסיסים ציבור שלם על ציבור אחר".

 

ריבלין אמר במהלך פגישה עם שגריר ארצות הברית: "כשההמון זועם, על המנהיגים לרסן את הזעם ולמצוא פתרונות, במקום ללבותו. מותר להפגין ומותר למחות וצריך לתבוע מהממשלה לגבש פתרון, אך אסור להיגרר להסתה, ואסור לעשות שימוש בשפה שאנטישמים משתמשים בה כלפינו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפיד. תומך בגירוש, אבל...
צילום: עידו ארז
ההפגנה בתל אביב, אמש
צילום: ירון ברנר
מומלצים