שתף קטע נבחר

האונס בגן העיר: כתב אישום חמור, אסור לפרסמו

כתב אישום חריג בחומרתו הוגש נגד אחמד בני ג'אבר משכם בעקבות האונס בגן העיר. הוא נאשם באונס תוך איום, במעשי סדום ובמעשים מגונים. השופטת: "זה אחד מכתבי האישום המזעזעים שקראתי". למרות שכתב האישום היה עשוי לשפוך אור על נסיבות המקרה, החליטה השופטת לאסור את פרסומו

מעשי אונס תוך כדי התעללות, אונס תוך איום בנשק קר, אונס תוך גרימת חבלה גופנית, מעשי סדום, מעשים מגונים, איומים והפעלת כוח. אלו סעיפי כתב האישום החריג בחומרתו שהוגש הבוקר (יום ו') נגד אחמד בני ג'אבר משכם בעקבות אונס הצעירה בגן העיר בתל-אביב. ג'אבר גם מואשם בניסיון לתקוף מינית את בן זוגה.

 

שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, מיכל אגמון-גונן, התירה לבקשת ynet לפרסם חלק קטן מאוד מכתב האישום, אך נעתרה לבקשת הפרקליטות ואסרה לפרסם את תוכנו. היא ציינה כי החליטה לאסור את פרטי תוכן כתב האישום מטעמים של הגנה ופרטיותם של המתלוננים.

 

כתב אישום חריג בחומרתו. ג'אבר בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כתב אישום חריג בחומרתו. ג'אבר בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

 

"זה אחד מכתבי האישום המזעזעים שקראתי", קבעה השופטת. פרטי כתב האישום שופכים אור על מה שקרה באותו לילה נורא, והיו אמורים לשים סוף לריבוי הגרסאות שנשמעו מאז, אולם השופטת החליטה לא לפרסם.

 

התובעת מפרקליטות מחוז תל-אביב, עו"ד גלי חצב, טענה בדיון כי "אני סבורה שפרסום הדברים באופן בו מתוארים בכתב האישום, יש בו כדי לפגוע פגיעה קשה במתלוננת. מן הסתם, הסביבה הקרובה מכירה ויודעת, אולי גם הם לא יודעים פרטי פרטים בעצמם, אנו רוצים שהירידה לפרטי פרטים תיחסך". השופטת אגמון-גונן הביעה כאמור זעזוע מכתב האישום: "לקרוא את זה, זה בלתי נתפש", אמרה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

המשטרה סיכלה הברחה גדולה של קוקאין  

צלבי קרס רוססו על בית הכנסת העתיק ליד יריחו

 

בתגובה לבקשת עו"ד ליאת ברגמן ממשרד "ליבליך מוזר", שייצגה את ynet בדיון, להתיר את הפרסום על-מנת שהציבור יוכל להיחשף לאירועים הקשים שאירעו בליל האונס, אמרה השופטת: "גם אני, אחרי שקראתי את כתב האישום, לא באמת מבינה מה שקרה שם, בהנחה שהכול נכון".

 

יצוין כי בקשת הפרקליטות למנוע את פרטי כתב האישום היא יוצאת דופן, מפני שכתבי אישום רבים של אונס ועבירות מין הותרו לפרסום. עוד יצוין כי הפרשה המדוברת לא הייתה נתונה מתחילתה תחת איסור פרסום. השופטת התירה לפרסם את שעת האונס - חצות. בשבועות האחרונים דווח כי האונס בוצע לפנות בוקר.

 

"הנאשם השתולל בניידת ובתחנת המשטרה" 

השופטת אגמון-גונן התירה לפרסם את נסיבות לכידתו של הנאשם. בשעה שלוש וחצי בצהרי יום שני שאחרי האונס הבחין שוטר בג'אבר רוכב על אופניו ברחוב אבן גבירול וצעק לעברו,

אולם ג'אבר החל להימלט. בהמשך נפל ג'אבר מאופניו והשוטר החל להתקרב אליו, אולם הוא הצליח להימלט ממנו לרחובות צדדיים.

 

כמה שעות לאחר מכן, סמוך לשעה תשע בערב, הבחין שוטר אחר בנאשם. ג'אבר ראה את השוטר והחל לברוח ממנו ובסופו של דבר, כשהשוטר לכד אותו הוא השתולל ובעט בשוטר. בשלב מסוים הצליח השוטר להשתלט על הנאשם בעזרת שוטרים נוספים ואזק אותו. ג'אבר המשיך להשתולל בניידת שהובילה אותו לתחנת המשטרה ובתחנה עצמה. הוא ניסה למנוע מהשוטרים לצלם אותו ואף הטיח את ראשו בקיר גבס בתחנה.

 

במהלך הדיון הראשון בהארכת מעצרו הראשונה, הכחיש הנאשם את המיוחס לו ואמר כי "גנבתי מהם את הטלפונים, אבל לא אנסתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אישום באונס. ג'אבר בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים