שתף קטע נבחר

פלסטינית: אל תגרשו אותי, ירצחו אותי בשטחים

ד' נמלטה מהרשות אחרי שמשפחתה ביקשה לחתנה בגיל צעיר. לטענתה עברה התעללות והוכתה, ואביה אף פנה למחסלים כדי שירצחו אותה. כעת היא מבקשת: "אפשרו לי להישאר בישראל, בשטחים מחכה לי גזר דין מוות על רקע כבוד המשפחה"

ד' בת 23, פלסטינית תושבת יהודה ושומרון, היא שוהה בלתי חוקית שנעצרה על ידי המשטרה לפני יותר משבוע. היא הוכרזה כחשודה בכמה עבירות, בהן כניסה לישראל שלא כחוק. מדי שבוע מגורשים מישראל שוהים לא חוקיים כדבר שבשגרה: הם מובלים למחסומים, ומוחזרים לשטחי הרשות. אלא שלטענת ד', גירושה חזרה לרשות הפלסטינית פירושו גזר דין מוות כיוון ששם רודפים אותה בגין חילול כבוד המשפחה.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

כך סיפרה היום (ג') ד' לאחר דיון במעצרה בבית משפט השלום בתל-אביב, שבסופו החליט השופט להאריך בשבוע את מעצר הבית שלה שאותו תרצה אצל מכרים בתל-אביב.

 

"במקור אני מיהודה ושומרון, אבל בשלוש השנים האחרונות אני חיה בישראל, כי ברחתי מהמשפחה", סיפרה ד'. "סירבתי להתחתן, וכשברחתי פגעתי בכבוד המשפחה שם ומאז רודפים אחריי ומנסים לאתר אותי. נזרקתי ממקום למקום, ישנתי בבתי קברות, עברתי דברים קשים. כל מה שאני מבקשת זה לפתוח דף חדש, שאוכל לחיות כאן בארץ ישראל, לגור ולעבוד. לא גנבתי ולא פשעתי, אלה שרוצים להרוג אותי ממתינים לי ומחפשים אחריי".

 

לדברי ד', כשהתגוררה ברשות הפלסטינית ייעדו לה נישואים עם בן דודה בגיל צעיר מאוד, אולם היא סירבה כיוון שרצתה ללמוד ולהתקדם בחיים. בעקבות זאת החלו לטענתה בן דודה ואביה להתעלל בה ומנעו ממנה תנאי מחיה בסיסיים. לטענתה, הם נהגו להכות אותה.

 

לאחר ניסיון נוסף לחתנה בגיל צעיר, כך סיפרה, היא נמלטה לישראל בסיוע קצין משטרה. לאחר זמן קצר אותרה והוחזרה למשפחתה, שם שוב עברה לדבריה התעללות. היא טוענת כי אביה אף פנה למחסלים כדי שיחסלו אותה ויביאו את גופתה.

 

עורך דינה של ד', כפיר דניאל מהסנגוריה הציבורית, אמר: "הובהר לי שאם תגורש לשטחים, המשמעות מבחינתה היא

מוות. בית המשפט התיר להשאיר אותה באופן חריג במעצר בית בישראל". לדבריו, היום לאחר הדיון בסיוע הסנגוריה הארצית נעשתה פנייה בהולה לבג"ץ, והוגשה לו בקשה לצו ביניים שימנע את גירושה של ד' מהארץ ויאפשר לה לשהות בישראל כדין.

 

השופט יורם דנציגר קיבל את העתירה ובינתיים יעוכב הגירוש. המדינה תצטרך להשיב לבית המשפט ולהחליט מה יעלה בגורלה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפלסטינית ד'. "מחפשים אחריי"
צילום: גלעד מורג
צילום: גלעד מורג
עו"ד כפיר דניאל. "עבורה גירוש פירושו מוות"
צילום: גלעד מורג
מומלצים