שתף קטע נבחר

גופות המחבלים התקבלו ברשות: 'שוב יהיו גיבורים'

בכירי ההנהגה הפלסטינית, בהם אבו מאזן, התכנסו ברמאללה לקבל את 79 מגופות המחבלים שהועברו לרשות. "אצל הציונים השהידים היו רק מִסְפָּרִים", אמרו בקהל, שהשמיע גם קריאות נגד ישראל. עוד 12 גופות הועברו לרצועת עזה

79 ארונות, כל אחד מהם עטוף בדגל פלסטין. בתפילות ובקריאות נגד ישראל, התקבלו ברמאללה גופות המחבלים הפלסטינים שהועברו הבוקר (יום ה') לרשות. ארונותיהם של עוד 12 מהם התקבלו במהלך היום ברצועת עזה - בסך הכול 91 גופות שהעבירה ישראל כמחווה לנשיא אבו מאזן.

 

עוד בערוץ החדשות:

ליצמן: המסתננים עולים לנו 50 מיליון שקל בשנה

"הברוקר מסביון קנה נכסים בכסף של המשקיעים"

 

במוקטעה ברמאללה נערך טקס בהשתתפות כאלפיים איש, בהם בני המשפחות שרבים מהם אנשי חמאס, וכן חלק ממשוחררי עסקת שליט. קרובי המחבלים צעקו "אללה הוא אכבר" במהלך התפילה, והשמיעו קריאות תמיכה בשהידים ובגדודי הזרוע הצבאית של חמאס. בקהל נשמעו גם קריאות נגד ישראל וסיסמאות כמו "לירושלים צועדים מיליוני שהידים".

 

הארונות נעטפו בדגלי פלסטין. כל הבכירים הגיעו לטקס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הארונות נעטפו בדגלי פלסטין. כל הבכירים הגיעו לטקס(צילום: AFP)

 

"עד עכשיו השהידים היו מִסְפָּרִים בידי הציונים, וכעת הפלסטינים יהפכו אותם ממספרים שוב לשמות של גיבורים", אמר אחד מבני המשפחות. בטקס השתתפו כל בכירי ההנהגה לרבות אבו מאזן, חברי פרלמנט ואנשי דת, בראשם מופתי הרשות מוחמד חוסיין, שערך תפילת אשכבה.

 

כל הארונות נעטפו בדגלי פלסטין והוצבו במרכז הרחבה של המוקטעה. לכבוד מיוחד זכו שבעת המחבלים שביצעו את הפיגוע במלון סבוי בתל אביב ב-1975. כל אחד משבעת הארונות נישא על ידי שישה חיילי המשמר הנשיאותי, והם הוצאו לרחבה רק אחרי שאבו מאזן ושאר הבכירים נכנסו אליה. בטקס, הנשיא הפלסטיני הניח זר על הארונות ומשמר הכבוד ביצע מטחי ירי. משם הוסעו הארונות בכלי רכב של הרשות לקבורה בערים שונות בגדה המערבית.

 

לאחר הטקס, המחבלים נקברו בערים שונות בגדה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לאחר הטקס, המחבלים נקברו בערים שונות בגדה(צילום: AFP)

 

מופתי הרשות ערך תפילת אשכבה (צילום: AP) (צילום: AP)
מופתי הרשות ערך תפילת אשכבה(צילום: AP)

 

ארונותיהם של 79 המחבלים הועברו הבוקר מישראל דרך מעבר בית אל. מאוחר יותר יצאה לכיוון רצועת עזה משאית אחרת ובה ארונותיהם של 12 מחבלים נוספים. בצד הפלסטיני של מעבר

ארז נערך לכבודם טקס צבאי, ומשם נלקחו הגופות לבית החולים שיפא בעזה. בהמשך נערכה תפילה לפני קבורה במסגד המרכזי בעיר, בהשתתפות בני המשפחות ונציגי הפלגים הפלסטינים ברצועה. בתקופה הקרובה צפויה ישראל להעביר לפלסטינים עוד עשרות גופות שנטמנו גם הן בבית הקברות לחללי אויב בבקעת הירדן.

 

שמות המחבלים שמועברים בעסקה לא הותרו לפרסום, אך שר פלסטיני חשף חלק מהם, וסיפר כי מדובר בין השאר באיברהים אחמד חסן סרחאנה מחברון, שרצח חיילת בפיגוע בטרמפיאדה באשקלון ב-1996; נסים ג'עברי ואחמד אל-קוואסמה, שרצחו בפיגוע כפול בבאר שבע 16 בני אדם; עבדאללה בדראן, שפוצץ עצמו במועדון הסטייג' בתל אביב והרג ארבעה בני אדם; ראמז אסלים שהתפוצץ בבית קפה הלל בירושלים בספטמבר 2003; גופתה של היבה דראגמה שרצחה שלושה בני אדם בפיגוע בקניון בעפולה ב-2003 ופצעה 70 בני אדם, ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הארונות ברמאללה. נורה מטח של כבוד
צילום: EPA
אבו מאזן. הניח זר
צילום: AFP
הגופות בדרך לרמאללה
צילום: עידו ארז
בני משפחות המחבלים
צילום: AP
מומלצים