שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות קללה בוטה: 103FM משעה את נתן זהבי

  לאחר שקילל מאזינה והשמיע לעברה הערה מינית בוטה, הנהלת רדיו 103FM החליטה להשעות את נתן זהבי משידור ליומיים. זהבי בתגובה: "אנצל את הזמן כדי להשתטח על קברי צדיקים"

  עצבני מדי? השדרן נתן זהבי, שידוע בשפתו הבוטה, יושעה בימים הקרובים מהגשת תוכניתו "זהבי עצבני" המשודרת ב-103FM. זאת לאחר שקילל את אחת המאזינות ושיגר לעברה הערה מינית בוטה.  

   

  בתוכנית ששודרה ב-8 באפריל, תקף זהבי מאזינה שקראה לו "לנשק את רגליו של עו"ד יורם שפטל", המחליף אותו מדי פעם בהנחיית התוכנית: "תשמעי טוב עכשיו" אמר זהבי. "אני מוכן להסתכן כעת בקנס של הרשות השנייה, אם את אומרת לי לנשק לו את הרגליים אז לכי תמצצי לו טינופת".

   

  נתן זהבי. מושעה לשתי תוכניות בלבד ()
  נתן זהבי. מושעה לשתי תוכניות בלבד

   

  לאחר השידור ובעקבות תלונות המאזינים וארגון "זכות הציבור לדעת", פתחה הרשות השנייה בהליכי הפרה, שבסופה החליטה הנהלת תחנת רדיו 103FM להשעות את זהבי מתוכניתו לזמן קצר. איל פאר, מנכ"ל התחנה, מסר ל-ynet כי ההשעייה תתבצע למשך יומיים בלבד בעתיד הקרוב.

   

  במכתב התגובה ששלח זהבי לרשות השניה והגיע לידי ynet נכתב כי: "התלונה הספציפית, בה עלתה אישה בעילום שם, שמיד הבנתי שהיא מחוג מעריצי השדרן המתועב (לטעמי) שפטל והחלה ב'של נעליך' בפני עורך הדין הכאילו קדוש ובהמשך מבקשת להשפיל ולבזות אותי שאנשק את רגלי המנוול - אני מניח שאם שכל בקודקודכם, אתם מבינים מי בא לעשות פרובוקציה ולהשפיל".

   

  עוד הוסיף זהבי כי "אין לי מושג מאיפה שאבו המטומטמים של 'זכות הציבור לדעת' שבתגובתי הבוטה פגעתי בנשים. תגובתי הייתה עניינית לחלוטין ומשפילה כאמירה נגדית לנסיונה להשפילני. לא אתם מכובדיי, לא אנשי זכות הציבור ולא כל המנוולים

  המנסים להטריפני בשידור - עשיתם אפס קצהו של מה שאני עושה, חלק תוך ניצול מה שאתם מכנים 'הג'ורה שלי'... לסיום, הייתי שמח לו הייתם מפנים את המאמצים שלכם להוריד ממני את אנשי השוליים שמתלוננים כבודדים וכארגונים"

   

  נתן זהבי מסר ל-ynet: "קיבלתי עכשיו את ההודעה. סרבתי בכל תוקף להתנצל על דבריי. אני חושב שהיה ראוי שיתנצלו בפניי. אני מצטער שלא אשדר במהלך ההשעייה ואנצל זאת כדי להשתטח על קברי צדיקים ולבקש מחילה".

   

  לדברי אילת מצגר, מנכ"לית הרשות בפועל: "הפיקוח על תוכן השידורים נעשה תוך מתן מקום לשיקול החשוב של חופש הביטוי. במקרה הנוכחי, הייתה לזהבי התבטאות בוטה שלא ניתן לעבור עליה לסדר היום".

   

  נציב פניות הציבור ברשות השניה דוד רגב מסר: "נתן זהבי הוא לוחם חברתי בעל זכויות רבות בסיוע לאוכלוסיה המוחלשת בחברה הישראלית, ואולם עליו לכבד את המסגרת בה הוא משדר ובעיקר את המאזינים העולים לשידור ואת המאזינים לתוכנית הגם שחלקם מתגרים בו במכוון."

   

  בתגובה לדברים אמר זיו מאור, מ"מ מנכ"ל האגודה לזכות הציבור לדעת: "מה שלא ראוי להישמע ברחוב לא ראוי להישמע גם ברדיו. זהבי ומעסיקיו אולי חושבים שהדיבור המשתלח שלו זה בסך הכל גימיק, אבל העובדה היא שמאזינים רבים נפגעים ויש לשים לזה סוף. הפעם הוא חצה את הגבול בכך שכמעט פגע מינית במאזינה במילותיו החריפות, ועל הדרך ביזה את כל הנשים. לאור חומרת ההתבטאות, החלטת התחנה להשעותו ליומיים בלבד היא לעג לרש. ראוי כאן צעד חריף הרבה יותר"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתן זהבי. מושעה
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים