שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  וינשטיין למבקר: טענת שאין חשד לפלילים במסמך
  היועץ המשפטי לממשלה מתח ביקורת חריפה על התנהלות המבקר לינדנשטראוס שהמליץ על חקירה פלילית בפרשת הרפז. "הייתה אמירה מפורשת ששוללת זאת", הדגיש וינשטיין ודרש הסברים
  חילופי הדברים בין היועץ המשפטי לממשלה למבקר המדינה מגיעים לטונים צורמים על רקע פרשת הרפז. המלצתו של המבקר מיכה לינדנשטראוס לפתוח בחקירה פלילית נגד גורמים המעורבים בפרשה גוררת עתה ביקורת חריפה מצד היועץ יהודה וינשטיין, שאף גובלת בהאשמה בשקרים. הטענה העיקרית נגד המבקר: מדוע טענת קודם כי אין חשדות למעשים פליליים?

   

  פרשת הרפז - הכותרות האחרונות:

  ביקורת על המבקר: מה חדש בפרשת הרפז?

  הפצ"ר למבקר: העבר לי החומר בפרשת הרפז

  היועץ עונה למבקר המדינה: השלם את דו"ח הרפז

  המבקר לפרקליטות: לפתוח בהליכים נגד ארז וינר

   

  במכתב חריף שהעביר אתמול (יום ד') וינשטיין ללינדנשראוס, טען היועמ"ש כי "האופן שבו התקיימו המגעים עמכם, עיון במכתבים שהוחלפו בנינו, והודעות הדוברות שהוצאו מטעמך בהקשר לפרשה זו מצביעים כולם על כך שאין ולא היה ולו רמז לכך שמשרד מבקר המדינה סבור שיש לפתוח בחקירה פלילית. להפך הייתה אמירה מפורשת השוללת זאת".

   

  חרף כל זאת, כפי שנחשף ב-ynet, בתחילת החודש פנה לינדנשטראוס לוינשטיין בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד המעורבים בפרשת הרפז על רקע מידע חדש שהגיע למשרד המבקר, כחלק מתשובת בועז הרפז לטיוטת הדו"ח שגיבש לינדנשטראוס. "אם במהלך עבודת הביקורת היו עולים לשיטתך חשדות למעשים פליליים בפרשה זו הדורשים חקירת משטרה", טען וינשטיין במכתבו אתמול, "יש להניח כי הם היו מובאים על ידך בפניי בכתב או בעל פה".

   

  "בהקשר זה אבקש ברשותך להעמיד עובדות על דיוקן", כתב היועמ"ש. לדברי וינשטיין, במספר מפגשים שקיימו אנשי הפרקליטות המטפלים בתיק הפלילי נגד הרפז עם אנשי מבקר המדינה, ביררו בפרקליטות אם יש בהקלטות ובחומר שנאסף על ידי משרד המבקר מידע העשוי להשליך על שאלת זיוף מסמך גלנט והשימוש בו. "התשובה לשאלה זו הייתה בשלילה, כמו התשובה לשאלה אם עלו במהלך הבדיקה חשדות למעשים פליליים נוספים", הדגיש היועץ.

   

  "לא היו טענות כאלו לא במפורש ולא במרומז"

  וינשטיין שב והדגיש כי "טענות שכאלה לא נשמעו לא במפורש ולא במרומז, לא בכתב ולא בעל פה". היועץ ציין עוד כי במפגש שקיים הוא עצמו בסוף פברואר עם לינדנשטראוס ועם פרקליט המדינה משה לדור, הבהיר המבקר מפורשות כי טיוטת הדו"ח איננה מועברת בהתאם לסעיף 14ג', אותו סעיף שלפיו מעבירים חשד לעבירות פליליות.

   

  "עצם שיגורה של טיוטה זו (הפצת טיוטת הדו"ח לגורמים הרלוונטיים – א"ג) מתוך כוונה ברורה להשלים במהירות את הדו"ח ולפרסמו", טען עוד היועמ"ש, "שוללת את האפשרות שעד אז ובאותה עת צברתם או שיתפתם אותנו כביכול באפשרות כי עשויה להיפתח חקירה פלילית".

   

  גם במכתב ששלח וינשטיין ללינדנשטראוס לפני כשלושה שבועות, אחרי

  בקשת המבקר לפתוח בחקירה פלילית, הזכיר היועץ כי "המבקר לא מציין בפניו מידע חדש שנמסר לו על ידי המבוקרים". באותו מכתב אף ביקש ויינשטיין לחלוק על קביעות המבקר ביחס לחקירת המשטרה בנושא פרשת הרפז. "חקירת המשטרה בסוגיית זיוף המסמך הייתה מקיפה, ממצה ומקצועית, והיא העלתה כי לא נמצאו ראיות למעורבות גורמים נוספים בזיוף מסמך הרפז".

   

  דובר משרד המשפטים עו"ד משה כהן מסר בתגובה לפרסום על מכתבו של היועץ כי "חליפת המכתבים בין היועץ המשפטי לממשלה לבין מבקר המדינה לא הייתה פומבית ולא פורסמה על ידינו. מכתבים אלה צורפו על ידי בכוח המבקר כנספחים לתשובת המבקר לבג"ץ בעניין ארז וינר. היועץ המשפטי לממשלה רוכש כבוד למוסד מבקר המדינה ולעומד בראשו ולפיכך אין בדעתו להתייחס לתוכן המכתבים שנגעו לחילוקי הדעות שנתגלו בין המבקר לבין היועץ" .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וינשטיין. "לא היה ולו רמז"
  צילום: באדיבות כנס לשכת עורכי הדין
  לינדנשטראוס. "השיב בשלילה לשאלות"
  צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
  מומלצים