שתף קטע נבחר

גרופון בשפל: בעלי העניין מוכרים מניות

מאז ההנפקה קרסה מניית החברה ביותר מ-50%. היום פקע האיסור שהוטל בעת ההנפקה על בעלי העניין בחברה למכור מניות. בהנפקה נמכרה מניית גרופון ב-20 דולר והיום ירדה במהלך המסחר לשפל של 9.53 דולר

מניית גרופון נופלת היום לשפל של כל הזמנים אחרי שהאיסור על בעלי העניין בחברה למכור מניות לאחר ההנפקה הוסר היום.

 

עובדי החברה שקיבלו מניות במסגרת חבילת הטבות ובעלי מניות בה התבקשו במסגרת ההנפקה להמתין עם מימוש המניות חצי שנה. גרופון הונפקה ב-4 בנובמבר 2011.

 

במהלך יום המסחר ירד מחיר מניית גרופון ל-9.53 דולר - המחיר הנמוך ביותר בו נסחרה מאז שהונפקה. גרופון הונפקה במחיר של 20 דולר למניה, כך שמחירה כיום משקף צניחה של יותר מ-50% ממחיר ההנפקה, בזמן שהמשקיעים לא רואים עתיד ורוד לחברה שמציגה הפסדים.

 

יותר מ-93% מההון הצף של גרופון הפך היום זמין למסחר, כך ציינו אנליסטים והוסיפו: "החדשות הטובות הן שלושת המנהלים הבכירים בחברה מחזיקים

 

בשליש מההון הצף ומיזמים שהשקיעו בחברה מחזיקות בשליש נוסף מהמניות".

 

הצניחה בשווי החברה מגיעה דווקא אחרי שהצליחה לעבור כמעט לרווחיות ברבעון הראשו של השנה. אתר העסקאות היומיות הגדול ביותר באינטרנט דיווח ברבעון הראשון על הפסד של 11.7 מיליון דולר, או 2 סנט למניה בהשוואה להפסד של 48 סנט למניה ברבעון המקביל. הכנסות החברה זינקו ב-89% והסתכמו ב-559.3 מיליון דולר בהשוואה ל-295.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים