שתף קטע נבחר

ארה"ב פרסמה צילומי לווין של קברי אחים בסוריה

אתר הקשור למחלקת המדינה האמריקנית פרסם תמונות לווין של חברה פרטית שצולמו ברחבי סוריה בשבוע האחרון ומציגות הוכחות, ככל הנראה, למעורבות כוחותיו של אסד בשפיכות הדמים ברחבי סוריה. בצילומים מופיעים, ככל הנראה, קברי אחים, מסוקי תקיפה סוריים באזורים אזרחיים וכן פגיעות פגזים

ממשלת ארצות הברית פרסמה הלילה (שבת) תמונות לווין בהן נראים קברי אחים שנחפרו בסוריה, פגיעות מפגזי ארטילריה באזורים אזרחיים וכן מסוקי תקיפה ליד אזורים אזרחיים בסוריה. התמונות שפורסמו באתר הקשור למחלקת המדינה האמריקני מוכיחות, ככל הנראה, את מעורבותם של כוחות הביטחון הסורים בתקיפת אזרחי המדינה. באתר העוסק בזכויות אדם מצויין כי התמונות צולמו במהלך השבוע האחרון על ידי לווין פרטי שהתמקד באזור הערים חולה וחומס, וכן באזורים נוספים בסוריה.

 

השבר הסורי - דיווחים אחרונים ב-ynet:

ארה"ב נגד רוסיה: 'חימוש משטר אסד ראוי לגינוי'

סוריה: מתנגדינו טבחו כדי לעודד התערבות זרה

אסד הפגיז בחולה, קלינטון הסבירה למה לא לתקוף

ילד תיאר הטבח: אמא צרחה ונורתה בחדר השינה

 

בתמונות הלווין נראים מסוקי תקיפה באזורים אזרחיים בסוריה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בתמונות הלווין נראים מסוקי תקיפה באזורים אזרחיים בסוריה(צילום: רויטרס)
"ככל הנראה קברי אחים בתל דווא בסוריה" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"ככל הנראה קברי אחים בתל דווא בסוריה"(צילום: רויטרס)

 

יותר מ-100 בני אדם נרצחו בטבח בחולה שבסוריה בשבוע שעבר, כשליש מהם ילדים. הטבח, שנחשב לאחד המזעזעים שבוצעו בסוריה מאז תחילת ההתקוממות במדינה לפני יותר משנה, גרר גינויים בינלאומיים מקיר לקיר נגד משטרו של בשאר אסד. לפי אנשי האו"ם, רובם המוחץ של הנטבחים בחולה הותקפו מטווח קרוב, ולא נפגעו מירי פגזים במסגרת קרבות רגילים כפי שנטען תחילה. חוקרים של האו"ם ועדי ראייה האשימו כי לפחות חלק ממעשי הרצח בחולה בוצעו על-ידי חמושים מסתוריים המשתייכים ל"שביחה", המיליציה האכזרית הפועלת בשם ממשלתו של אסד.

 

מועצת זכויות האדם של האו"ם אישרה אמש החלטה לפתוח בחקירה עצמאית של הטבח, למרות התנגדותן של רוסיה, סין וקובה. 41 מדינות תמכו בהחלטת המועצה בז'נבה, ולמדינות שהתנגדו אין זכות וטו על ההחלטה, בניגוד למועצת הביטחון של האו"ם, שם מעכבות בעלות בריתה של סוריה את ההחלטות נגד משטרו של אסד. לפי הודעת המועצה, נתקבלו דיווחים רבים על מעורבות כוחות הביטחון של המשטר בדמשק בהפגזות שכונות מגורים ברחבי המדינה, ויש צורך דחוף לחקור את המתרחש בסוריה. עוד קראה המועצה לממשלת סוריה לעצור את האלימות באופן מיידי.

התמונות מהשבוע האחרון מראות סימני פגיעות הפגזה באזור ערתיב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
התמונות מהשבוע האחרון מראות סימני פגיעות הפגזה באזור ערתיב(צילום: רויטרס)

 

דמשק התנערה מהאחריות לטבח והודיעה שלשום כי חקירה ראשונית העלתה

שארגונים מזוינים המתנגדים לממשלה עומדים מאחורי הטבח בסוף השבוע שעבר. שגרירת ארצות הברית באו"ם, סוזן רייס, דחתה את מסקנות הוועדה ואמרה כי מדובר ב"עוד שקר בוטה". לפי גרסת המשטר, המטרה בטבח הייתה לעודד התערבות צבאית זרה נגד המשטר הסורי.

 

בניגוד לגרסה הסורית, בדיקת פקחי האו"ם העלתה כי חולה הופגזה על-ידי הצבא הסורי. לדברי ניצולים, לאחר מכן אנשי כוחות הביטחון וכנופיות המזוהות עם הנשיא בשאר אסד ירו למוות בגברים ברחובות ודקרו למוות נשים וילדים בבתיהם.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אחת התמונות שפורסמו באתר הקשור למחלקת המדינה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
בתמונות נראים, ככל הנראה, קברי אחים טריים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
פגיעות ארטילריה בתמונות שפורסמו באתר הקשור למחלקת המדינה
צילום: רויטרס
מומלצים