שתף קטע נבחר

מי רצח את הילד? אין עצורים, העיר מפוחדת

המשטרה עדיין לא עצרה חשודים ברצח הילד בן ה-10 אנאס סרסור, שגופתו נמצאה במטע זיתים ליד ביתו בכפר קאסם. חבריו במצב נפשי קשה, שמו נכתב על פתק שהושאר בכיסא הריק. "אימהות חוששות לשלוח את ילדיהן לבד"

הכיסא של אנאס סרסור בן ה-10 שלפי החשד הותקף מינית ונרצח בסוף השבוע בכפר קאסם, נותר הבוקר (יום א') בבית ספרו מיותם. חבריו לכיתה ד' בבית הספר היסודי אבן רושד כתבו על פתק את השם אנאס והניחו אותו על הכיסא הריק. "אנחנו לא מעכלים את האירוע הזוועתי. נפל עלינו אסון כבד שלא נשכח אותו בחיים", אמר מנהל בית הספר עלי עאמר. "אנאס היה תלמיד מצוין וחכם מאוד וכולנו אהבנו אותו".

 

הכיסא המיותם של אנאס בבית הספר, הבוקר (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
הכיסא המיותם של אנאס בבית הספר, הבוקר(צילום: נמרוד גליקמן)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

שמות נמחקו, עשרות איברים הוטמנו ב'קבר אחים'

רמת גן: בן 14 נפצע קשה בנפילה בחצר בית ספר

ביטאון ש"ס לסודנים: אתם הורסים לנו את החלום

 

הנהלת בית הספר שבו למד אנאס הכריזה על יום אבל ובמוסד אף מתכננים להנציח את זכרו באמצעות הקמת אנדרטה ואף קריאת הכיתה על שמו. במקביל, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים סייעו לתלמידים ששרויים במצב נפשי קשה ביותר.

 

בבית הספר סיפרו עוד כי לאחר היוודע המקרה, אימהות רבות התקשרו למורות ואמרו שהן מפחדות שילדיהן ילכו לבדם למוסד. המנהל עאמר סיפר כי "אתמול ביקרנו את משפחת המנוח וראיתי את אחיו שלומד אצלנו. לא יכולתי להסתכל על הפנים שלו. ברגע ששמעתי אותו לא התאפקתי ובכיתי".

 

שר החינוך גדעון סער התקשר לראש העיר נאדר סרסור, הביע את תנחומיו על המקרה ואת השתתפותו בצער המשפחה והודיע שבכוונתו לשוחח בנושא עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', כדי שהמשטרה תעשה מאמץ עילאי ללכוד את החשודים בביצוע הרצח. עד כה טרם נעצרו חשודים ובמשטרה לא פוסלים את החשד ששני בני אדם עומדים מאחורי המעשה.

 

זכרו של הילד יונצח בבית הספר על-ידי הקמת אנדרטה (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
זכרו של הילד יונצח בבית הספר על-ידי הקמת אנדרטה(צילום: נמרוד גליקמן)

 

"כל התושבים מדברים על מה שקרה". מרכז העיר, היום (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
"כל התושבים מדברים על מה שקרה". מרכז העיר, היום(צילום: נמרוד גליקמן)

 

בעיר עצמה לא מפסיקים לדבר על האפשרות שאנאס נרצח ומבקשים להטיל עונש כבד על המבצעים. תושב כפר קאסם מוחמד סרסור אמר כי "כל התושבים מדברים על מה שקרה

ומחכים לדעת מי הפושעים שעשו את זה. התחלתי לפחד יותר על הנכדים שלי, כי המצב הפך להיות מאוד מדאיג. אם המשטרה לא תגיע לחשודים, זה רק יסבך את המצב והפחד יגבר".

 

עבד סרסור, בעל בית קפה במרכז העיר, נשמע אף הוא לא רגוע. לדבריו, "היום אין ביטחון לשלוח את הילדים לבד, כי קיים חשש גדול לחייהם. מה שעברנו בימים האחרונים גורם להעלאת אירועי האלימות. הרבה אנשים ישקלו אם להחזיק נשקים כדי להגן על עצמם מאנשים שמבצעים פשעים אכזריים. אנחנו דורשים מהמשטרה להגיע לחשודים ולא רוצים לחכות למקרה דומה".

 

גופתו של הילד נמצאה ביום שישי בבוקר במטע זיתים ליד ביתו. על גופתו נמצאו סימני אלימות קשים והיא הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר. כמה שעות לאחר מציאת הגופה התחזקה ההערכה שמדובר ברצח אלים וקשה של ילד חסר ישע, אולם במשפחתו טענו כי יקירם נדרס על ידי רכב לניקוי כבישים.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנאס סרסור
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
"אסון כבד". המנהל עלי עאמר
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים