שתף קטע נבחר

קיצור החופש הגדול? לא בגני הילדים הפרטיים

גננות רבות מתעלמות מלוח הזמנים הרשמי, שקיצר את חופשת הקיץ, ומתעקשות לפתוח את שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. "הן עושות דין לעצמן", אמרה אם לשניים, בעוד הגננות מאשימות את משרד החינוך, "שלא דאג לחפיפה בחופשות"

הורים לילדים בגילאי 0-3 זועמים על כך שהגננות בגנים הפרטיים מסרבות להקדים את פתיחת שנת הלימודים בשבוע, בהתאם למערכת החינוך הממלכתית. המשמעות: בזמן שהילדים הגדולים יותר יילכו לגנים העירוניים ובתי הספר, הילדים הקטנים ישארו עדיין בבית, והוריהם ייאלצו למצוא פתרון גם לשבוע זה, בשולי החופש הגדול.

 

חינוך חובה מגיל 3, הכותרות ב-ynet:

הגננות מאיימות: לא יתקיימו מסיבות סיום

על חשבון הפרטיים? "לא נסתום חורים"

בתים פרטיים יהפכו לגנים?

 

על פי החלטת משרד החינוך, שנת הלימודים הקרובה תקוצר בשבוע ימים ותיפתח ביום שני, 27 באוגוסט. עם זאת, ל-ynet נודע כי גננות פרטיות רבות מסרבות לקבל את לוח החופשות החדש שקבע המשרד ומתעקשות לפתוח את השנה ב-1 בספטמבר, כפי שהיה נהוג בעבר. על פי החוק, המדינה אחראית על חינוך ילדי ישראל רק מגיל 3 ואילך, ועל כן הגנים הפרטיים אינם כפופים להנחיות החדשות.

 

"קיצור החופש הגדול יצר בלגן ולא ייתכן שהגנים הפרטיים יעשו דין לעצמם ויפתחו את שנת הלימודים שבוע מאוחר יותר", אמרה מירית, אם לשני ילדים בגן חובה ובמעון פרטי מראשון לציון. "עם כל הכבוד לגננות הפרטיות, אנחנו משלמים להן 3,000 שקל בחודש ואין שום סיבה שניאלץ להפסיד ימי עבודה נוספים בגלל שהן רוצות עוד שבוע חופש. כמו שכל המשק ידע להתאים את החופשות שלו לקיצור החופש הגדול, כך גם הגנים הפרטיים יהיו חייבים לגלות רגישות ולבוא לקראת ההורים".

 

שולמית ביסמנובסקי, דוברת ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, מסרה כי היא מבינה את מחאות ההורים ולהערכתה הבעיה תחזור על עצמה גם בחגי תשרי, שכוללים השנה חופשה ארוכה - מיום הכיפורים ועד צאת חג הסוכות. "משרד

החינוך לא דאג לחפיפה בחופשות ולכן הגענו לאן שהגענו. חבל שלא התייעצו איתנו לפני כן".

 

לדבריה, "מאחר שהגנים הפרטיים אינם יוצאים לחופש ב-30 ביוני כמו במערכת הציבורית, אלא ממשיכים לעבוד גם בחודשי הקיץ, הם אינם יכולים לפתוח את השנה מוקדם יותר. לעומת זאת, בחודש אוקטובר הגנים הפרטיים ימשיכו לעבוד כרגיל ואילו הילדים הגדולים ייצאו לחופשת חגים ארוכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוסר תיאום בחופש הגדול
צילום: חגי אהרון
מומלצים