שתף קטע נבחר

יש עסקה: בן דב מחזיר את פרטנר להאצ'יסון

העסקה הושלמה: בן־דב האצ'יסון תשלם לאילן בן דב וחברת סאני שבשליטתו 125 מיליון דולר עבור 75% ממניות סקיילקס השולטת בפרטנר. סקיילקס תציע תספורת לבעלי האג"ח

הקרן הסינית חוזרת לשלוט בחברת הסלולר פרטנר, שלוש שנים לאחר שמכרה אותה: עיסקת פרטנר נחתמה לפני דקות אחדות (ב') במשרדי קונצרן האצ'יסון בהונג קונג, כך נודע ל"כלכליסט". האצ'יסון תשלם לאילן בן דב וחברת סאני שבשליטתו 125 מיליון דולר עבור 75% ממניות סקיילקס המחזיקה בשליטה בפרטנר. זאת, לאחר ש"כלכליסט" דיווח בתחילת השבוע על קשיים במו"מ, שבעטיים שונה המתווה הראשוני של העסקה.

 

 

לפי המתווה החדש, שנחשף לראשונה באתר "כלכליסט", תרכוש האצ'יסון כ־75% ממניות סקיילקס מידי סאני שבשליטת בן־דב, וסאני תישאר עם 3% בלבד ממניות סקיילקס, כך שבן־דב יאבד כמעט לחלוטין את אחזקתו בחברה. האצ'יסון תשלם עבור המניות 125 מיליון דולר. כמו כן, סאני תרכוש את פעילות הייבוא של מכשירי סמסונג מסקיילקס תמורת כ־100 מיליון דולר. קופת סאני תגדל ותאפשר לה לעמוד בלוח הסילוקין של חובותיה לבעלי האג"ח, ואולי אף לרכוש חלק מהחוב חזרה בשוק.  

 

הלוואת המוכר שהעניקה האצ'יסון לסקיילקס במועד העברת השליטה לבן־דב ב־2009, בהיקף של 300 מיליון דולר, ושאותה היתה אמורה סקיילקס לפרוע בעוד שנה וחצי לא תבוטל, ופירעונה יידחה בחמש שנים לשנת 2018.

 

המהלך המשמעותי עבור מחזיקי האג"ח של סקיילקס יהיה בדמות הצעה שתגיש סקיילקס לרכישת 50% מהאיגרות הלא מובטחות שבמחזור (סדרות ז'־ט'), במחיר של כ־70 אגורות לשקל, המשקף תספורת של 30% עבור מי שרכש את האג"ח בהנפקה. יתרת אג"ח אלו (50%) תיפרע בבוא הזמן במחיר הפארי.

 

במהלך המו"מ היה ברור שהצדדים יצטרכו לסגור לכאן או לכאן, לאחר שהאצ'יסון הבהירה כי לא תמשוך את המו"מ לעד. בן־דב קיבל בצורה קשה את ההתפתחויות במו"מ ובאחד הימים כלל לא הופיע לדיונים והסתפק בשליחתם של פרקליטו עו"ד יוסי אברהם ומנכ"ל סאני וסקיילקס, יהל שחר.

 

בן־דב ישמור על זכותו למנות נציג אחד בדירקטוריון פרטנר, אך הוא לא ייהנה ממנגנון אפסייד למניות פרטנר כפי שקיבל במתווה העסקה המקורי, בו היה אמור להישאר עם אחזקה של 19% ממניות סקיילקס.

 

בהכנת הידיעה השתתפו גולן חזני, לירוי פרי, אסף גילעם וגילעד נס

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן בן דב
צילום: צביקה טישלר
מומלצים