שתף קטע נבחר

הגירושים לפני רצח יפית: 'הבעל לא מכבד פרטיות'

מסמכים שהגישה יפית בטווין לביהמ"ש באריזונה חושפים את מערכת היחסים המורכבת עם בעלה, שעל פי החשד רצח את אשתו ושלושת ילדיהם, והתאבד. "ג'יימס לא מכבד פרטיות וגורם למתח בבית שעלול לפגוע בילדים", טענה הישראלית לשעבר

מה הוביל לרצח המזעזע? מסמכי הגירושים של יפית בטווין מבעלה ג'יימס מספקים הצצה ליחסים המתוחים בין השניים, שעל פי החשד הסתיימו ברצח והתאבדות. "הבעל מתעקש להמשיך לגור בבית ומסרב לכבד את פרטיות אשתו", נכתב באחד המסמכים שהגיש עורך דינה של הישראלית לשעבר, שגופתה התגלתה חרוכה ברכב המשפחתי השרוף במדבר באריזונה לצד גופות בעלה ושלושת ילדיהם: מליסה (16), דניאל (14) ומת'יו (7).

 

משפחת בטווין. המשיכו לגור ביחד גם אחרי הגירושים ()
משפחת בטווין. המשיכו לגור ביחד גם אחרי הגירושים

 

לפי רישומי בית המשפט במחוז בו גרו בני המשפחה, יפית (40) הגישה בקשה לגירושים לפני שמונה חודשים. היא דרשה מחצית מנכסיו הנזילים, דמי מזונות וגישה בלעדית לבית המשפחה בפניקס במהלך הליך הגירושים. "נישואי שני הצדדים שבורים ללא אפשרות תיקון ואין סיכוי הגיוני להתפייסות", נכתב בבקשתה.

 

שעות לפני שנרצחה עם ילדיה: יפית ואחותה דיברו

  

למרות זאת, אב המשפחה ג'יימס (47) המשיך לגור בבית עם אשתו וילדיו. "התעקשות של הבעל להמשיך לגור בבית וסירובו לכבד את פרטיותה של אשתו גורמים למתח ניכר בין הצדדים ועלול לגרום נזק רגשי לילדים", כתב עורך דינה של יפית באחת מפניותיה לבית המשפט.

 

"ג'יימס היה מתוסכל מהטיפול בסרטן"

הבעל, שחשוד שרצח את בני משפחתו והתאבד, נאבק בדרישה של רעייתו לפיצוי כספי. ג'יימס הציג בפני בית המשפט הסכם ממון שנחתם זמן קצר אחרי נישואי השניים בישראל ב-1994 כשיפית הייתה בת 22.

 

הרכב המשפחתי השרוף במדבר באריזונה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הרכב המשפחתי השרוף במדבר באריזונה(צילום: רויטרס)

 

עורך-דינה של הישראלית לשעבר טען כי היא חתמה על ההסכם תחת "איומים וכפייה" מצד בעלה. במסמכי בית המשפט שהגיש צוין כי יפית נולדה "בחוות תרנגולים" בכפר בישראל, היא לא דיברה אנגלית שוטפת ולא הבינה את מערכת המשפט האמריקנית כשחתמה על המסמך. עוד טענה בבית המשפט כי לבעלה הון של כמיליון דולר.

 

במסמך שהוגש לבית משפט מקומי באוקטובר, חודש אחרי בקשת הגירושין, נכתב כי יפית בהריון.

לפי סוכנות הידיעות AP, לא הייתה כל אינדיקציה שהיא ילדה תינוק, אך הסוגיה אינה ברורה. שכנים של בני המשפחה סיפרו כי במקביל לגירושין, גילה ג'יימס כי במוחו גידול ממאיר. קרוביו סיפרו כי הוא היה מתוסכל מכך שהטיפול שניתן לו אינו מועיל. שכנים תיארו את המשפחה כחביבה ומכובדת, ללא כל עבר של אלימות.

 

ג'יימס חגג יום-הולדת 47 ביום שישי, לפני שישה ימים. בפוסט האחרון בעמוד הפייסבוק שלה פרסמה יפית תמונה שלה ושל ג'יימס בחברת שלושת ילדיהם וכתבה: "יום הולדת שמח ג'ים. אני כל כך גאה בשלושת ילדיי :) והם יודעים למה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יפית עם שניים מילדיה
הרכב השרוף במדבר
צילום: רויטרס
"נולדה בחוות תרנגולים ולא ידעה אנגלית"
מומלצים