שתף קטע נבחר

מוסקבה: בלי מצעדי גאווה ב-100 השנים הקרובות

העירייה בבירת רוסיה אישררה החלטה שתחסוך ממנה את "כאב הראש" של פעילי הקהילה הלהט"בית, המנסים שוב ושוב ללא הועיל לקבל היתר לקיים מצעדי גאווה בבירה. הפעילים: אם נצטרך, נפנה לבית המשפט האירופי

זה מה שנקרא תכנון לטווח ארוך: עיריית מוסקבה אישררה החלטה האוסרת באופן גורף קיום מצעדי גאווה בבירת רוסיה ב... מאה השנים הקרובות. כך דיווח היום (ה') ערוץ החדשות הרוסי RT.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

ב-RT דיווחו כי ההחלטה התקבלה אחרי שבית משפט מחוזי קבע כי החלטתה של הממשלה המונציפלית של מוסקבה לאסור קיום אירועים שניתן לסווגם כ"מצעדי גאווה" ממרס 2012 עד מרס 2112, עולה בקנה אחד עם חוקי רוסיה.

 

ראשי הקהילה הלהט"בית ברוסיה מתכוונים לערער על ההחלטה, ואם ערעורם יידחה - בכוונתם לפנות לבית המשפט האירופי לזכויות אדם בתקווה שהוא ישנה את רוע הגזרה.

 

הומוסקסואלים, לסביות וחברים אחרים בקהילה הלהט"בית ברוסיה סובלים עדיין - כמו במדינות מזרח אירופיות אחרות - מדעות קדומות ותקיפות אלימות שרבים קושרים אותן להתססה שמובילים פוליטיקאים מקומיים.

 

הומוסקסואליות נחשבה לעבירה על החוק ברוסיה עד 1993, שנתיים לאחר התמוטטות ברית המועצות, וחוסר הסובלנות

כלפי הקהילה הגאה נפוץ ברבות מעריה. במוסקבה עצמה אין שום אזור הנחשב כידידותי לגייז, והסצנה ההומוסקסואלית מתנהלת בעיקר במחתרת.

 

רק בשבוע שעבר עצרה משטרת רוסיה עשרות בני אדם שהפגינו בדרישה לקיים מצעד גאווה בבירה מוסקבה. בנוסף נעצרו כמה פעילים נוצרים-אורתודוקסים, שהתעמתו עמם מחוץ לבניין העירייה. בשנה שעברה הושלכו עגבניות על משתתפים במצעד גאווה במוסקבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
מצעד הגאווה בתל-אביב בשנה שעברה. עולם אחר
צילום: עופר עמרם
מומלצים