שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אתר עיתונות יצרן
  מקלארן משדרגת את מכונית העל
  מכונית הספורט המרשימה בעלת השם המורכב מבית מקלארן, זוכה לתוספת כוח וסוללת שדרוגים, שנה בלבד לאחר שיצרנית הרכב הבריטית החלה למסור אותה ללקוחות. המחיר נותר גבוה: מיליון שקל לפני מסים מקומיים

  מכונית הספורט של מקלארן (McLaren) הבריטית, תהיה בקרוב חזקה (עוד) יותר. ה-MP4-12C, ששיווקה החל רק בשנה שעברה, זוכה לתוספת כוח ולשורה של שיפורים, במטרה לתת מענה לביקורות שנשמעו כלפיה בקרב לקוחות ועיתונות הרכב. השינוי הבולט יהיה בתוכנת ניהול המנוע, שמיפוי מחדש שלה יסייע להפקת עוד 25 כ"ס - 625 בסך הכל. המומנט עומד על 61.1 קג"מ, והמבנה הכללי של מנוע הטווין-טורבו - V8 קטן יחסית בנפח של 3.8 ליטר - נותר ללא שינוי.

   

  עוד חדשות בערוץ הרכב של ynet:

   

  מקלארן MP4-12C. מעכשיו יותר חזקה (צילום: אתר עיתונות יצרן) (צילום: אתר עיתונות יצרן)
  מקלארן MP4-12C. מעכשיו יותר חזקה(צילום: אתר עיתונות יצרן)

   

  תוספת הכוח תאפשר גם ביצועים משופרים: בעוד שהמיאוץ ל-100 קמ"ש נותר ללא שינוי (3.1 שניות), מיאוץ ל-200 יסתיים תוך 8.8 שניות (8.9 בעבר) והזמן שיידרש כדי להגיע ל-300 התקצר בשנייה - 26.5 שניות בלבד. המהירות המרבית עלתה אף היא קלות, מ-330 קמ"ש עד עתה ל-333 בעקבות השדרוג. מקלארן מבטיחה גם שיפור לזמן ההאצה מעמידה ל-400 מטרים (רבע מייל), זמן שיעמוד כעת על 10.6 שניות לעומת 10.7 בעבר.

   

   (צילום: אתר עיתונות יצרן) (צילום: אתר עיתונות יצרן)
  (צילום: אתר עיתונות יצרן)

   

  מלבד תוספת הכוח, מקלארן מציידת את ה-MP4-12C בתיבת שבעה הילוכים משודרגת עם תגובות מהירות מבעבר, דוושת מצערת עם תגובה משופרת, ומערכת ניהול רעש-יניקה משודרגת. אתם שומעים נכון - ניתן לבחור בין שלושה צלילי יניקה, בהתאם לכמות רעש המנוע המועדפת בכל רגע נתון. יש גם מערכת חדשה להגבהת הרכב בארבעה ס"מ מלפנים ו-2.5 מאחור, למעבר נוח יותר על פסי האטה ושיבושים גדולים. מערכת זו מתבטלת אוטומטית במהירות של למעלה מ-60 קמ"ש.

   

   (צילום: אתר עיתונות יצרן) (צילום: אתר עיתונות יצרן)
  (צילום: אתר עיתונות יצרן)

   

  עיצוב ומבנה המרכב של ה-MP4-12C לא השתנו. זו עדיין מכונית עם מרכב סיבי פחם, מנוע מרכזי והנעה אחורית. אורכה עומד על 451 ס"מ, רוחבה על 191 ס"מ וגובהה על 120 ס"מ בלבד. בסיס הגלגלים נותר באורך של 267 ס"מ.

   

  המכונית המחודשת תשווק באירופה החל בחודש אוקטובר הקרוב, במחיר של החל מ-176,000 פאונד - כמיליון שקל לפני מסים מקומיים. לקוחות שכבר רכשו MP4-12C בעבר, יוכלו לקבל את שדרוג הכוח רטרואקטיבית, ללא תוספת תשלום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תא הנוסעים
  צילום: אתר עיתונות יצרן
  המנוע מפיק עוד 25 כ"ס
  צילום: אתר עיתונות יצרן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים