שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג, אמיר לוי

נוקבו צמיגים בנווה שלום: 'נקמה, ד"ש מהאולפנה'

פשע שנאה ביישוב המעורב: 14 צמיגי מכוניות נוקבו, על כמה מהן רוססו כתובות "מוות לערבים" ו-"ד"ש מהאולפנה". כתובות נאצה רוססו גם על בית הספר היסודי. מזכיר היישוב: "אנחנו מנסים להתוות דרך של דו-קיום, מישהו ביקש לשבור את הסמל הזה"

תגובה אלימה להחלטה לפנות את בתי גבעת האולפנה : בכפר נווה שלום שסמוך לבית שמש נוקבו הבוקר (יום ו') צמיגים של 14 כלי רכב, ועל שלוש מכוניות רוססו כתובות "מוות לערבים", "נקמה" ו-"ד"ש מהאולפנה". כמו כן רוססה הכתובת "ד"ש מחוות גלעד, נקמה", על קיר בית הספר היסודי בכפר. כוחות משטרה הגיעו ליישוב, שבו מתגוררים יהודים וערבים, ופתחו בחקירה.

 

כתובת "מוות לערבים" על אחת המכוניות שהושחתו. נווה שלום, הבוקר ()
כתובת "מוות לערבים" על אחת המכוניות שהושחתו. נווה שלום, הבוקר
 

 

כתובת שטנה גם על קיר בית הספר היסודי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
כתובת שטנה גם על קיר בית הספר היסודי(צילום: גיל יוחנן)

 

סערת האולפנה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

נערים השליכו אבנים על כוחות מג"ב בשומרון

נתניהו: החוק היה פוגע בהתיישבות, נבנה עוד

"המורדים" התקפלו, החוק נדחה: האולפנה תפונה

 

גדעון סולימני, מזכיר היישוב סיפר ל-ynet כי "לפנות בוקר הגיע אלמונים ליישוב ופגעו בכלי הרכב. התושבים קמו בהלם לאחר שהמעשים התגלו, אנחנו בעיקר מזועזעים ונעלבים".

 

סולימני הוסיף בציניות: "כיישוב יהודי-ערבי אנחנו מוחים על כך שלא נכתב גם 'מוות ליהודים' לפי עקרון השוויון. זוהי הפעם הראשונה שקורה כאן דבר כזה. אנחנו מנסים להתוות דרך של דו-קיום ושלום ומה שנעשה כאן הוא מעשה פוליטי שביקש לשבור את הסמל הזה". 

 

"אנחנו מזועזעים". אחד מכלי הרכב שהושחתו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"אנחנו מזועזעים". אחד מכלי הרכב שהושחתו(צילום: גיל יוחנן)

 

לאחר שהכנסת דחתה את "חוק ההסדרה" שלשום, הפגינו עשרות פעילי ימין בכניסה לירושלים והבעירו צמיגים. הם גם דרדרו עגלה וגרמו לשיבושים קלים בתנועת הרכבת הקלה. מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הנחה את מפקדי המחוזות להגביר את הערנות מחשש לחסימות צירים ברחבי הארץ. בהפרות הסדר שלפני ההצבעה במליאה נעצרו ארבעה בני אדם.

 

לאחר מכן נמשכו העימותים בעקבות הכוונה לפנות את חמשת הבתים שבמחלוקת בשכונת גבעת האולפנה בבית אל בשומרון. עשרות בני נוער ירדו לציר הסמוך למאחז חוות גלעד

 כדי למחות, השליכו אבנים על כלי רכב והתעמתו עם לוחמי מג"ב. הנערים הציתו אש בשדה סמוך לציר ואף ניסו לחסום אותו, כוח שהגיע למקום פיזר אותם באמצעות רימוני הלם.

 

הכפר השיתופי נווה שלום באזור לטרון הוקם בשנת 69' במטרה לקדם את הדו-קיום בין יהודים ערבים. שמו של הכפר מסמל את שאיפת מקימיו ליצור יישוב שיביא את השלום. בכפר מתגוררות 54 משפחות יהודיות וערביות, שחיות תחת שוויוניות. בכפר פועלת גם מערכת חינוך דו-לשונית ודו-לאומית.

 

נווה שלום, יישוב יהודי-ערבי, נמצא בשפלת יהודה, כק"מ אחד מדרום ללטרון וכשבעה ק"מ מצפון לבית שמש. שמו סמלי, על יסוד הכתוב: "וישב עימי בנווה שלום ובמשכנות מבטחים ובמנוחת שאננות" (ישעיהו ל"ב 18). שמו הערבי, ואחת א-סלאם, ומשמעותו מנוחת השלום.

 

המידע הראשוני התקבל במייל האדום

 

בהכנת הידיעה השתתף איתמר פליישמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתובות נאצה על המכונית
גבעת האולפנה
צילום: אמיר לוי
מומלצים