שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוצרי וירוס להבה גורמים לו להתאבד

  וירוס להבה שעשה שמות באיראן, החל להשמיד את עצמו בשבוע שעבר, במחשבים הנגועים, בנסיון לטשטש את העקבות של יוצריו

  וירוס הלהבה, שהתגלה בשבוע שעבר וגרם לנזקים מודיעינים באיראן, החל להשמיד את עצמו בסוף השבוע, כך על פי בדיקה שביצעה חברת האבטחה סימנטק. בחברה גילו כי שרתים שמפעילים את הווירוס שלחו למחשבים הנגועים קובץ שתפקידו למחוק את הווירוס מהמחשב, ולהחליף את המידע בג'יבריש, על מנת שלא יהיה אפשר לאחזר אותו ולנתח אותו.

   

  וירוס המכונה להבה (Flame או Flamer) התגלה באלפי מחשבים במזרח התיכון כאשר מספר המחשבים הגדול ביותר שהודבק על ידי הווירוס נמצא באיראן, אחר כך ברשות הפלסטינית ואז בסודן ובסוריה. יוג'ין קספרסקי, מנהל חברת האבטחה שקרויה על שמו והייתה מהגופים שדיווחו על הוירוס, אמר שהחברה שלו עוסקת רק בגילוי הטכני של הווירוס ואין זה מתפקידו או תפקידה של החברה לפענח את זהות התוקפים. במסגרת ביקור בסדנת יובל נאמן לבטחון, אמר קספרסקי כי למדינות רבות יש יכולת לייצר וירוסים דומים וכי יש סכנה ממשית לטרור מקוון.

   

  מהממצאים של בדיקת מחשבים שנדבקו ניתן היה לראות את "העניין הרב של מפיצי הווירוס בתוכנת העיצוב 'אוטוקאד', וכן ב-PDF ובקובצי טקסט", לדברי אנשי חברת קספרסקי. אוטוקאד היא תוכנת עיצוב פופולרית שנמצאת גם בשימוש של מהנדסים. פרופ' אלן וודוורד, מומחה מחשבים מאוניברסיטת סארי בבריטניה, העריך כי המטרה כאן הייתה להגיע לתוכניות של ציוד מכני וחשמלי. בחברת סימנטק מציינים כי בקוד הווירוס מראש נכתבה פוקנציה להשמדה עצמית, אך שהתוקפים הבלתי ידועים שיצרו אותו, החליטו לכתוב תוכנת "התאבדות" חדשה.

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הווירוס ישמיד את עצמו בעוד 10...
  צילום:מעבדות קספרסקי
  מומלצים