שתף קטע נבחר

הפגנה בטמרה: אסד פושע ומבצע טבח בעמו

בהפגנה שאורגנה על-ידי התנועה האיסלאמית בישראל נכחו כ-1,500 בני אדם: "אי אפשר לשתוק על הטבח שמתרחש שם. מדי יום נרצחים עשרות"

כ-1,500 ערבים הפגינו הערב (שבת) בטמרה שבגליל נגד המשטר הסורי, קראו לבשאר אסד לעזוב את השלטון והאשימו אותו בטבח. ההפגנה אורגנה על ידי התנועה האיסלאמית בישראל.

 

במשתתפים היו ראש הפלג הצפוני השייח ראאד סלאח, ראש הפלג הדרומי השייח חמאד אבו דעבאס, וח"כ מסעוד גנאים. המפגינים הניפו דגלים של התנועה האיסלאמית, הניפו כרזות המגנות את הטבח בסוריה, וקראו לתמיכה במהפכה.

 

ההפגנה בטמרה  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ההפגנה בטמרה (צילום: AFP)

 

סמיר עוואד, סגן ראש העיר טמרה, אמר: "אנחנו גאים לקיים הפגנה כזו בעיר שלנו, ולא מופתעים ממעשי הפשע של בשאר אסד. אי אפשר להסתכל עליו כעל אדם נורמלי. על כולם לעמוד ולהיאבק נגד רצח העם הסורי. בשאר אסד בגד בעמו ומכאן אנו אומרים לו שיעזוב את השלטון כי העם הסורי שבר את מחסום הפחד".

 

השייח חמאד אבו דעיבס כינה את בשאר אסד ואת חייליו "פושעים", ואמר כי "אי אפשר לשתוק על הטבח שמתרחש שם. מדי יום נרצחים עשרות בני אדם, דבר שהפך לשגרה בעיני העולם. מספר הנרצחים עלול לעלות בעוד מאות עד שהעולם יגיב במטרה להציל את העם הסורי. אני מצטער מאוד שרוסיה עדיין תומכת במשטר הסורי למטרות מסוימות על חשבון העם הסורי".

 

אבו דעיבס אמר ל-ynet כי "העם הסורי יצא להפגנות לפני 15 חודשים להפלת משטר אסד. היה צפוי שהמשטר הסורי ייפול, צריך להעביר את העם הסורי למשטר דמוקרטי ואנו מביעים את עמדתנו הנחרצת בעד העם הסורי, בעד המהפכה ובעד חירות".

 

ד"ר אסעד ראנם מאוניברסיטת חיפה אמר ל-ynet: "המשטר הסורי אחראי על ההרג בכל יישובי סוריה. משטר הבעת' מנהל סוג של כיבוש נגד העם הסורי. צריך התערבות חיצונית כדי לעצור את הרצח שמבצע המשטר הסורי".

 

ד"ר עבד אל-חכים מופיד, חבר הלשכה הפוליטית בתנועה האיסלאמית, אמר כי ההפגנה נועדה להזדהות עם העם הסורי ולהתנגד למעשי "המשטר הסורי הפשיסטי נגד העם הסורי. כולם קוראים לנקוט צעדים נגד המשטר שמבצע מעשי פשע וטבח מזעזע". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה נגד פשעי המשטר הסורי
צילום: מוחמד שינוואי, זום אאוט
הנשיא בשאר אסד
צילום: MCT
מומלצים