שתף קטע נבחר

צעדת השמאל בתל-אביב: "די לאפרטהייד"

45 שנה לאחר מלחמת ששת הימים, צעדו כאלף פעילי שמאל בתל-אביב. אחת המפגינות: "לא הזדהיתי עם ההפגנות הלא מפוקסות של השנה שעברה. הבעיה לא בקוטג'"

כאלף פעילי שמאל צעדו אמש (שבת) מכיכר רבין לכיוון גן מאיר בתל-אביב לציון 45 שנה למלחמת ששת הימים תחת הסיסמה "אין צדק חברתי אם אין סיום לכיבוש".

  

יעקב מנור, ממארגני הצעדה, אמר: "יש כיבוש, שירד מהתודעה הישראלית. חשבנו לנסות לעורר את האנשים, להחזיר את השיח הציבורי לנושא הכיבוש ולהגיד לאותם אנשים שהם מובילי המחאה החברתית שלא ישיגו לעולם צדק חברתי ללא סיום הכיבוש".

 

עוד בחדשות :

סוריה בוערת: דיווח על חילופי אש עזים בדמשק

חומר מסוכן דלף במחסן בנתב"ג; אדם נפגע קל

 

"הכיבוש ירד מהתודעה הישראלית" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"הכיבוש ירד מהתודעה הישראלית"(צילום: מוטי קמחי)

 

אדם קלר, דובר "גוש שלום" הסביר: "אנחנו מציינים 45 שנה לכיבוש השטחים הפלסטיניים. המטרה שלנו להזכיר לציבור הישראלי שלמעלה משני שלישים מהזמן שעבר מאז קום המדינה היא שולטת על מיליוני פלסטינים בניגוד לרצונם ובכוח. לא רק בתי האולפנה בלתי חוקיים אלא כל ההתנחלויות. בנוסף אנו רוצים להגיד שלא ייתכן צדק חברתי בארץ כל עוד מדוכאים מיליונים וכל עוד מוציאים כספים מנופחים על ההתנחלויות ועל הביטחון ומשאבי המדינה הולכים לשם".

 

נאור קפולניק, בן 30, פעיל בתנועת "מאבק סוציאליסטי": "השבוע קיבלנו תזכורת מדוע להפגין, עם החלטת ממשלת נתניהו לפרק חמישה בתים ולתת בונוס של 850 בתים נוספים בהתנחלויות. בקיץ קראנו לצדק חברתי והממשלה מצדה מציעה פתרונות דיכוי. לדעתנו התשובה היא מאבק המוני משותף נגד הממשלה והמדיניות שלה".

 

המפגינים הניפו שלטי מחאה: "45 שנות כיבוש, את הכתם הזה לא תוכלו להסיר", "אין צדק חברתי בלי סיום הכיבוש", "העם דורש צדק חברתי וסוף לכיבוש לאפרטהייד". הם קראו  "לסיים את הכיבוש", "רוצים שלום, צריך להיאבק".

 

דפנה גנני, אחת המפגינות: "באתי להפגין כי אני מתנגדת לכיבוש בשטחים ולמימון ההתנחלויות. צריך להיפטר מזה, לא ייתכן דיון בצדק חברתי כשמנצלים את הכסף שלי לממן התנחלויות. לא הזדהיתי עם ההפגנות הלא מפוקסות של השנה שעברה, לבוא בטענות לשטראוס ולתנובה זו בדיחה, כשהולכים לממן מאות דירות כדי לפצות את המתנחלים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בתל-אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים