שתף קטע נבחר

נקמת השוטר? עו"ד נקנס על 'רעש' וחציית כביש

עורך הדין עלא קישאווי הגיע לשחרר לקוח במשטרת לוד, פגש שוטר שעמו התווכח בדיון קודם - ויצא במינוס 600 שקל. המשטרה: "הוא צעק. אם הוא רוצה, שיתלונן"

השחרור עלה לעורך הדין ביוקר: עורך הדין עלא קישאווי, שהגיע בסוף השבוע לתחנת המשטרה בלוד כדי לשחרר לקוח, עוכב בעצמו ונרשמו לו שני קנסות. הוא נאלץ להיפרד מ-350 שקלים על הקמת רעש ו-250 שקלים נוספים על כך שלא חצה את הכביש במעבר חציה.

 

עוד בחדשות:

 

קישאווי נחשב לעורך דין מומחה בעבירות תנועה באזור השפלה. הוא נתקל בקצין המשטרה שקנס אותו עוד לפני כן - בדיון של אדם אחר בבית משפט השלום ברמלה. "חקרתי אותו די חזק בנוגע לאותו כתב אישום", שיחזר עורך הדין, "אבל זה היה במסגרת דיון משפטי ועל פי פרוטוקול. לא חשבתי שיהיו לזה השלכות".

 

בליל שישי קיבל קישאווי שיחת טלפון מאדם שנתפס נוהג בשלילת רישיון על-ידי אותו שוטר. עורך הדין סיפר: "הוצאתי החלטה של בית משפט, שמבטלת את השלילה ומיהרתי לתחנת המשטרה בלוד כדי לשחרר אותו".

 

קישאווי הגיע לתחנה, שם התווכח עם קצין שהיה עם הלקוח. בסיום הוויכוח קיבל עורך הדין קנס בגובה 350 שקלים. הוא סיפר: "הזדהיתי כעורך דין שלו, והסברתי לו שלא היה צריך לעצור אותו. היה בינינו ויכוח ענייני על הרקע הזה. פתאום הוא אמר לי - אתה מקים רעש, הוציא פנקס ורשם לי דו"ח".

 

בשלב הזה הבהיר לו עו"ד קישאווי שאין בכוונתו לשתוק וכי הוא יתלונן לממונים עליו. "אמרתי לו: 'אין לך מקום במשטרת ישראל אם אתה מחפש אותי על זה. איזה רעש יש לי להקים מחוץ לתחנת המשטרה, למי הפרעתי באותו הרגע?" תהה, והוסיף כי האירוע נמשך גם לאחר שיצא מהתחנה: "חציתי את הכביש לרכב שלי שעמד מול התחנה. פתאום הוא צעק לי שהוא נותן לי דו"ח על זה שעמדתי בכביש ללא צורך. אין שם מעבר חציה, ולא הפרעתי לשום רכב. בסך הכול רציתי להגיע לרכב שלי. הוא קרא לי כדי שאקח את הדו"ח, ואז שוב אמר לי לא לגשת לרכב. כשהבין שאני מתכוון ללכת, הוא אמר לי שהוא מעכב אותי".

 

קישאווי נשאר עוד חצי שעה במשטרה עד ששוחרר. "לא בשביל זה החוק העניק לשוטר סמכויות. אני לא מתכוון לוותר לו ואגיע עם הסיפור הזה עד לרמות הגבוהות ביותר במשטרה. פשוט בושה וחרפה". הוא סיכם: "השוטר נקם בי על מה שהיה בינינו בבית המשפט".

 

דוברת מחוז מרכז, סגן-ניצב הילה חמו, אמרה בתגובה: "מבדיקה עם השוטרים עולה כי מדובר באירוע שבו עורך הדין התנהג בצורה בוטה ומזלזלת, תוך שהוא צועק כלפי השוטרים. אם הוא חש בחוסר צדק הוא מוזמן לפנות לפניות הציבור של המשטרה לבירור עניינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויכוח בתחנת המשטרה בלוד
צילום: ירון ברנר
מומלצים