שתף קטע נבחר

הפגינו נגד רצח נשים ערביות: "מי הבאה בתור?"

שבועיים אחרי רצח נסרין עלי בכפר יאסיף התקבצו פעילות מול בית המשפט ברמלה ומחו נגד אוזלת היד של הרשויות. גם אחותה הגיעה. אחת הפעילות תהתה: "איפה הח"כים הערבים?"

עשרות פעילות חברתיות, ערביות ויהודיות, הפגינו אחר הצהריים (א') מול בית משפט השלום ברמלה נגד אוזלת היד והטיפול הקלוקל של רשויות החוק במקרים של רצח נשים במגזר הערבי. ההפגנה אורגנה על ידי עמותת "נעם - נשים ערביות במרכז", ובין המשתתפות הייתה הודא מוסראתי, אחותה של נסרין עלי, שנרצחה לפני כשבועיים בכפר יאסיף שבגליל. המפגינות הניפו כרזות שעליהן נכתב "מי הבאה בתור?" ו"להעניש את הרוצחים".

 

ההפגנה ברמלה. "מי יגן על הנשים הערביות?" (צילום: מכראם אבו מוך) (צילום: מכראם אבו מוך)
ההפגנה ברמלה. "מי יגן על הנשים הערביות?"(צילום: מכראם אבו מוך)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

תופעת הרצח על רקע כבוד המשפחה פגעה במוסראתי פעמיים. שש שנים לפני נסרין נרצחה על רקע דומה אחות אחרת, אמל. "איפה הגורמים האחראים שיגנו על הנשים הערביות ואיפה הדת המוסלמית?",

קראה הודא מוסראתי בהפגנה. "אנחנו חייבות לקבל תשובות. האחיות שלי היו נשים מכובדות וישרות ועד עכשיו לא ברורה הסיבה לרציחות".

 

לאחר מכן אמרה מוסראתי ל-ynet שמשפחתה טרם התאוששה מהטראומה: "בפעמים האחרונות שדיברתי איתה כשהייתה בחיים היא סיפרה לי שאנשים שהיא לא הכירה איימו על חייה".

 

מנהלת עמותת "נעם", סמאח אגבריה סלאימה, מתחה ביקורת על פוליטיקאים מהמגזר הערבי שלטענתה לא עושים די להילחם בתופעה: "לצערי לא ראינו אף ח"כ ערבי בהפגנה. אם ההפגנה הייתה קשורה לנושא אחר הם היו רצים להתייצב ולנאום. לא יכול להיות שנשים נרצחות ולא רואים שום צעדים ננקטים נגד התופעה".

 

בהפגנה השתתף השייח מהאדי אבו לבן, אימאם מסגד רמלה, והוא אמר: "האיסלאם אוסר לרצוח. זה מעשה פשע שאף דת לא מקבלת. אני תומך בהפגנה הזאת, שמטרתה להגביר את המודעות ולמגר את תופעת האלימות נגד הנשים הערביות".

 

ח״כ משה מוץ מטלון (ישראל ביתנו), חבר ועדת העבודה, הבריאות והרווחה בכנסת, הביע תמיכה בהגנת הנשים: "הפגנה זו מראה כי הנשים הערביות נלחמות עצמאותן, והחופש שלהן לחיות ללא פחד יומיומי שהן חיות בו כעת. הפגנה זו תוביל את אותן נשים שנלחמות, להיות חלק מהחברה הישראלית הנורמטיבית, ולהתחלק בנטל הכלכלי". הוא קרא למשטרת ישראל להגן על הנשים "מפני הפורעים ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה ברמלה, אחר הצהריים
צילום: מכראם אבו מוך
נסרין מוסראתי. "איפה הדת המוסלמית?"
מומלצים